Ernst & Young: криза сприяла поширенню корупції в Європі

З корупцією намагаються боротися...

Корупція процвітає по всій Європі. Кожен третій співробітник готовий «допомогти» своїй фірмі отримати вигідний контракт за допомогою хабара чи подарунка. Такі результати опитування, проведеного консалтинговою компанією Ernst & Young. Найбільше готовність робити «грошові подарунки» проявляється в Росії та Греції, а найбільш чесно бізнес ведеться у Франції та Норвегії.

Загалом дві третини серед опитаних понад 2300 співробітників на усіх рівнях у 25 європейських країнах сказали, що хабарництво та корупція у їхньому бізнесі широко поширені. Понад 40 відсотків повідомили, що хабарництво у вигляді грошей або інших подарунків почастішало під час глобальної економічної кризи два роки тому.

Заклики до посилення контрою найгучніше лунають у країнах, що найбільше потерпають від кризи. У Португалії, Ірландії, Іспанії та Греції понад 80 відсотків опитаних вимагають посилити боротьбу з корупцією з боку державних установ.

У Мюнхені нині судять колишнього члена правління електротехнічного концерну Siemens Томаса Ґансвіндта. Його звинувачують у причетності до одного з найбільших корупційних скандалів у німецькому бізнесі останнього десятиліття. Як з’ясувалося кілька років тому, Siemens витратив 1,3 мільярда євро на хабарі для отримання замовлень за кордоном. На початку 2010 року корупційний скандал у Росії струсонув шведського виробника дешевих меблів Ikea. У результаті два топ-менеджери втратили посади.

Загалом уряди західних країн посилюють боротьбу з корупцією. У Великобританії від 1 липня почне діяти новий антикорупційний закон. Він стосується всіх компаній, які мають штаб-квартири у Сполученому Королівстві, або мають ділові відносини з британським компаніями. В окремих випадках передбачено позбавлення волі до десяти років.

(за матеріалами сайту DW-WORLD.de)

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •