Ердоган проголосив себе переможцем на виборах президента Туреччини

Чинний глава Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив про свою перемогу на виборах президента, повідомляє Reuters.

В той же час, опозиція вважає, що поки рано визнавати поразку. На їхню думку, Ердоган все ще може не набрати 50%, необхідних для того, щоб уникнути другого туру.

Після підрахунку 97% бюлетенів, Ердоган отримав 52,5% голосів. Його найближчий суперник Мухаррем Індже від Республіканської народної партії набрав більше 30% голосів.

Ердоган також заявив про перемогу в парламентських виборах альянсу, в який входить очолювана ним Партія справедливості і розвитку. Альянс набрав 53,6% голосів після підрахунку 97% бюлетенів.

У Туреччині 24 червня відбулися вибори президента і вибори до парламенту. У голосуванні взяли участь більше 56 мільйонів громадян.

Ердоган обіймав пост прем’єр-міністра Туреччини з 2003 по 2014 рік. У серпні 2014 року він отримав перемогу на виборах президента країни. У 2017 році, після поправок до Конституції Туреччини, президентський термін збільшився з чотирьох до п’яти років, пост прем’єр-міністра скасували, а президент отримав право розпускати парламент і призначати міністрів без згоди парламентарів.

Президент України Петро Порошенко 25 червня привітав свого турецького колегу Реджепа Тайїпа Ердогана з перемогою на виборах.

«Переконаний, що довіра населення та нові владні повноваження відкриють додаткові шляхи для подальшого розвитку Туреччини та добробуту турецького народу», – повідомив Порошенко в мережі Twitter.

поділитися:
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •