Електромобілі забруднюють атмосферу не менше, ніж бензинові авто  – дослідження

Електромобілі забруднюють атмосферу не менше, ніж бензинові авто – дослідження

Результати чергових досліджень дають підстави для висновку, що електромобілі можуть забруднювати навколишнє середовище навіть більше ніж традиційні авто з бензиновими двигунами.

Світ переживає справжній бум на ринку електромобілів, який активно підтримується урядами різних держав. В General Motors (GM) оголосили про плани створити компанію що буде виробляти виключно електричні авто з “нульовими викидами” в атмосферу. В компанії Toyota (TM) заявляють, що до 2050 року всі її автомобілі будуть мати “нульові викиди” CO2. Інші автовиробники готуються виходити на цей ринок зі своїми розробками.

Перехід на електричні авто сприятиме зменшенню забруднення атмосфери і запобігатиме негативним наслідками глобального потепління, переконані ентузіасти електротранспорту.

Публіка вже настільки звикла до терміну “zero emission” у відношенні до електрокарів, що не піддає сумніву екологічну чистоту авто, що підключаються до електромережі.Так, дійсно, електромобілі не викидають брудних газів із вихлопних труб, як звичайні бензинові та дизельні авто. Але це зовсім не означає, що вони не несуть загрози довкіллю. Просто джерело забруднення знаходиться не на автомобілі, а там, де виробляється електроенергія, що необхідна для руху електротранспорту.

Щоразу, як електромобіль підключається до мережі для підзарядки, він робить свій внесок у забруднення атмосфери. А масштаб цього забруднення залежить від палива, яке використовується на електростанціях.

В новому звіті підготовленому науковцями Мічиганського університету в США розраховано рівні викидів CO2 від електромобілів в залежності від джерела енергії, що в різних країнах використовується для виробництва електрики, а потім перерахували їх у цифру витрат традиційного пального у милях на галон і порівняли отримані дані з даними традиційних автомобілів. Результати вийшли несподіваними.

Згідно до розрахунків, на електромобіль що заряджається від електромережі, де електрика виробляється на теплових станціях з використаннями вугілля, припадає стільки ж викидів CO2 скільки продукує автомобіль з бензиновим двигуном і витратами палива у 9,7 літрів на 100 км. (Цей показник для автомобілів, джипів, мінівенів та інших авто, що продавалися в США минулого року, має середнє значення 11,3 л/100 км) Якщо електростанція працює на природному газі, то рівень викидів електрокара такий же, як у бензинового авто з витратою пального у 4,9 л на 100 км.

В США більше ніж 64% всієї електрики виробляється на електростанціях що працюють на вугіллі, природному газі і іншому традиційному паливі.

Вчені порахували, що з урахуванням внеску в постачання енергії в мережу всіх видів електростанцій, що працюють зараз в США, на кожний електромобіль припадає стільки ж викидів CO2, як і на звичайне авто з витратою пального у 5,1 л на 100 км.

В Китаї, де взятий курс на масове використання електромобілів, електрика виробляється головним чином на електростанціях, що працюють на вугіллі. Тут викиди електрокара будуть такими ж як у авто з показником у 7,1 л/100 км. В Індії, де енергетика ще “брудніша”, викиди CO2 будуть, як у авто з показником у 8,1 л/100 км.

Прораховано цей показник і у світовому масштабі. Викиди CO2 від електромобілів еквівалентні викидам традиційного авто з 5,5 л/100 км. Це краще, ніж у більшості автомобілів, що їздять по дорогам, але показник забруднення точно не є нульовим.

Важливо додати, що у звіті не враховуються додаткові фактори забруднення, які мають місце при виробництві акумуляторів і потім, їхній утилізації.

Виробництво акумуляторів є надзвичайно енерговитратний вид індустрії. За даними іншого незалежного дослідження, урахування процесу виробництва компонентів електромобіля підвищує рівень забруднення викидами CO2, що на нього припадає. В результаті електромобіль стає на 15% – 68% більш “брудним”, ніж традиційне бензинове авто.

Протягом всього часу експлуатації, в залежності від регіону проживання власника, електромобіль може стати більшим забруднювачем атмосфери, ніж звичайне авто на бензині.

Тому визначати електромобілі, як транспорт з “нульовими викидами”, це просто дурити публіку, яка, схоже, починає вірити у подібні вигадки.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •