Економіка Німеччини різко втрачає темпи розвитку

У другому кварталі економіка Німеччини майже не зростала

Нові дані статистики свідчать, що економічне зростання в Німеччині різко уповільнилося між квітнем та червнем, і було слабшим на початку року, аніж прогнозували, повідомляє сайт BBC.ua.

Німецька економіка зросла лише на 0,1% за другий квартал, тоді як зростання впродовж перших трьох місяців року становило 1,3%. Про це свідчать попередні дані з національного бюро статистики.

За попередніми прогнозами, зростання у першому кварталі мало становити 1,5%.

Ці цифри виявилися неочікуваними на фоні того, що Німеччина вела перед у економічному відновленні серед країн Єврозони. До того ж минулого тижня оприлюднили цифри, які показують, що економічне зростання у Франції у період між квітнем і червнем зупинилося.

Дані щодо ситуації в інших країнах зони євро будуть оприлюднені пізніше сьогодні.

Німецький канцлер Ангела Меркель зустрічається у вівторок з президентом Франції Ніколя Саркозі, аби обговорити шляхи подолання боргової кризи, що вразила єврозону.

Лідери обох держав, разом з Європейським центральним банком, чинять тиск на так звані “периферійні” держави, у яких боргові проблеми стоять найгостріше, аби ті розширили заходи економії і збалансували свої бюджети.

Однак існує побоювання і того, що урізання державних витрат підірве економічне зростання в цілому.

В інтерв’ю британському діловому виданню Financial Times голова Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард попередила уряди країн, що, аби уникнути другої хвилі рецесії, необхідно поєднувати скорочення витрат із заходами, які б підтримали економічне зростання.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •