Єгипетські піраміди запропонували знести

Єгипет. Піраміди (фото).

Абд ал-Латіф ал-Махмуд, голова партії Національна єдність, що з’явилася в Єгипті після звільнення Мубарака, звернувся до президента країни Мухаммеда Мурсі з пропозицією знести єгипетські піраміди. Він пояснив свою позицію тим, що гробниці фараона є «пам’ятками язичницької культури, що не мають нічого спільного з ісламом», повідомляє ісламський онлайн ресурс в Україні umma.org.ua.

Це вже не перший заклик подібного роду. Більшість представників ісламістських рухів заявляють, що давньоєгипетські пам’ятки, що охороняються ЮНЕСКО, є язичницькими, вони приваблюють іноземних туристів, які приносять у країну чужу культуру і віросповідання, саме тому ці пам’ятники необхідно знищити.

Зараз квиток на прохід до пірамід Гізи коштує близько 12$. Нещодавно піраміди відвідували десятки і сотні тисяч туристів зі всього світу, але після революції потік туристів зменшився. Тепер протягом дня до пірамід приїжджають тільки кілька десятків автобусів, повідомляють “ВестиFM”. Ісламістські лідери вважають, що після знесення пірамід у Єгипті з’явиться набагато більше туристів із країн Перської затоки, які говорять арабською і поважають закони ісламу.

Президент Мурсі поки нічого не відповів на цей заклик. Тим часом самі єгиптяни вирішили взяти питання безпеки пірамід у свої руки – на захист давніх будівель виступив рух Салафія Коста: він вимагає від уряду Єгипту створення Фонду, який би цілеспрямовано займався захистом пірамід від низки різноманітних факторів – техногенних, природних, людських, в тому числі ініціатив з їх знищення, зазначає “САН”.

Нагадаємо, раніше угруповання “Ансар ад-Дін”, що захопило разом із племенами туарегів північ Малі, осквернила Джингуереберську соборну мечеть у місті Тімбукту. За словами місцевих жителів, ісламісти під’їхали до мечеті на бронетранспортері і, озброївшись кирками і кувалдами, почали громити могили стародавніх суфістських релігійних лідерів, що особливо шанувалися серед місцевих жителів. Людей, що спробували перешкодити акту вандалізму, бойовики розігнали пострілами в повітря. На думку ісламістів, мечеті повинні бути лише приміщеннями для молитви, а поява у них могил суфістських праведників – це “єресь” і “язичництво”.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •