Джуліан Асанж: Facebook – жахлива шпигунська машина

Джуліан Ассанж вважає Facebook шпигунською машиною

Засновник сайту WikiLeaks Джуліан Асанж в інтерв’ю російскому телеканалу Russia Today назвав соціальну мережу Facebook “найбільш жахливою шпигунською машиною, яку коли-небудь було створено”.

На думку Дж. Асанжа, Facebook- це гігантська база даних імен людей та записів про них, яку добровільно підтримують самі користувачі, але яка була створена для використання американською розвідкою.

“Всі мають розуміти, що коли вони додають друзів у цій соцмережі, вони безкоштовно виконують роботу  для розвідувальних служб Сполучених Штатів, та створюють для них базу даних”, каже Асанж.

В той час, як Дж. Асанж не стверджує, що американські спецслужби фактично керують роботою мережі Facebook, той факт, що вони мають, на його переконання, доступ до всіх записів, вже є достатньо небезпечним.

“Отже, чи керують спецслужби США мережею Facebook? Ні, це виглядає не так. Просто американські секретні служби мають можливість здійснювати юридичний та політичний тиск на них”, стверджує засновник WikiLeaks.

Розповідаючи про секретні матеріали державних установ США, які оприлюднює його сайт, Дж. Асанж наголосив, що найважливіші з них ще не були відкриті публіці.

“Поки ми відкрили конфіденційні матеріали, такі, що мають обмеження для доступу. Ми ще не бралися до матеріалів з категорії максимальної секретності. Дійсно шокуючі речі, насправді серйозні матеріали не були присутні в пакеті, що публікується. Але вони є в наявності”, запевнив він.

Під кінець розмови, Дж.Асанж піддав нищівній критиці медіаіндустрію, стверджуючи, що вона значною мірою спотворює реальність та робить дуже мало для того, щоб запобігти війнам та усунути від влади корумповані уряди. “Я впевнений в тому, що медіа, в цілому, є настільки поганими, що ми маємо запитати себе, чи не був би світ кращим без них взагалі”, відверто заявив Дж. Асанж.

Повне відео інтерв’ю:

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •