Джордж Сорос: виходу країни із зони євро не уникнути

Джордж Сорос: ми на грані катастрофи

Відомий філантроп та бізнесмен Джордж Сорос (George Soros) вважає, що виходу із зони євро “не уникнути”, хоча і не каже прямо, якої країни стосується його прогноз, повідомляє газета The Daily Telegraph.

Виступаючи під час панельної дискусії у Відні, Дж. Сорос знову наголосив на тому, що євро має фундаментальну слабкість, закладену з самого початку, коли єдину валюту не підкріпили політичним союзом та единою фінансовою системою.

“Євро не передбачає можливості корекції. Немає угоди щодо можливості для країни залишити Єврозону, чого, враховуючи поточну ситуацію, скоріше за все, не уникнути”, сказав він, маючи на увазі, на думку журналістів та експертів, Грецію.

Дж. Сорос вважає збереження ЄС “життєво важливим для всіх”, але впевнений у тому, що ЄС потребує структурних змін з тим, щоб “зупинити процесс розпаду”.

“На сьогодні немає плану Б. Тому всі намагаються дотримуватися status quo та наполягають на збереженні діючих угод замість того, щоб визнати що існують суттєві прорахунки, які потрібно виправити”, вважає Дж. Сорос.

“Ми на грані колапсу і настав час визнати необхідність змін”, попередив він присутніх.

Серед заходів, які, на думку Дж. Сороса, можуть поліпшити ситуацію, він назвав створення ще більшого за обсягом бюджету ЄС, переведення частини доходів від оподаткування фінансових операцій та ПДВ напряму до Брюселя, створення Європейського інституту гарантування банків і потроєння розмірів бюджету резервного фонду за рахунок надходжень від податків.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •