Джерело в Кремлі: Ющенко казав неправду в суді

В Кремлі вважають, що Ющенко казав в суді неправду

Заяви екс-президента України Віктора Ющенка про його непричетність до газових контрактів з Росією не відповідають дійсності, заявив агентству РИА Новости високопосадовець з адміністрації президента Росії.

“Ющенко обманює свій суд … Перебуваючи на посаді президента, він особисто хотів отримати політичні дивіденди і пропонував президентові Росії Дмитру Медведєву самим підписати угоду про врегулювання газових проблем … На це йому було сказано, що дане питання знаходиться в компетенції урядів двох країн”, – заявив представник Кремля.

“Крім того, в телефонних розмовах з Д. Медведєвим пізніше Ющенко прямо заявляв, що він повністю довіряє Юлії Тимошенко, вона володіє всіма необхідними повноваженнями і що він підтримає досягнуті з Росією угоди”, – додало джерело з Кремля.

Російський “Газпром” поставляв газ в Україну через швейцарську RosUkrEnergo за наступною схемою: RosUkrEnergo купував в “Газпромі” близько 60 мільярдів кубометрів газу в рік, потім на кордоні Росії і України продавала трохи більше 50 мільярдів кубометрів “Нафтогазу”, а решту експортував до Європи . Відповідно, “Нафтогаз” платив РУЕ, а RosUkrEnergo – “Газпрому”.

Київ і Москва вели переговори про постачання газу в Україну і його транзит до Європи в кінці грудня 2008 року, проте вони закінчилися нічим. Перші дні 2009 року увійшли в історію як період «газового конфлікту», коли РФ припинила поставки газу в Україну через відсутність контракту, а потім і до Європи, так як Київ відбирав для своїх потреб певні обсяги направляється туди палива. Конфлікт завершився підписання 19 січня контрактів.

Печерський райсуд розглядає справу про перевищення екс-прем’єром Юлією Тимошенко службових повноважень при укладенні газових контрактів з Росією в 2009 році.

У середу Ющенко виступав в суді як свідок.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •