Директор МВФ передбачає тріумф криптовалют, які замінять банки і традиційні гроші

Директор МВФ передбачає тріумф криптовалют, які замінять банки і традиційні гроші

Bitcoin та інші криптовалюти будуть існувати в майбутньому, так само як і інтернет взагалі, вважає керуючий директор Міжнародного валютного фонду Крістін Лаґард.

У надзвичайно відвертій розмові під час конференції, проведеної Банком Англії, вона не виключила того, що криптовалюта замінить в майбутньому центральні і комерційні банки, а також знищить монополію державних грошей.На думку К. Лагард, у довгостроковій перспективі нові технології не тільки замінять традиційні гроші, але і поставлять під сумнів банківську модель з частковим резервуванням, яка зараз існує.

“Зараз віртуальні гроші, на зразок Bitcoin, не несуть загрози порядку речей, що склався, з його фіатними грошима і центральними банками. Чому? Тому що вони дуже волатильні, ризикові, вимагають значних витрат енергії, і тому, що технології, на які вони спираються, ще недостатньо масштабуються. Багато з них незрозумілі для регуляторів. Їм також загрожують хакери”, поділилася своїми думками К. Лагард.

“Проте, ці технологічні виклики цілком можуть бути вирішені з часом…Я думаю, що нерозумно не рахуватися з віртуальними валютами”, додала вона.

У своїй лекції К. Лагард поділилася думками щодо того, яким чином сучасна банківська система могла б реагувати на поширення криптовалют і чому саме вони приречені на популярність у масового споживача.

Вона визнала, що криптовалюти з часом здатні стати стабільнішими за традиційні гроші, але в той же час, вона закликала банкірів продовжувати “ефективну монетарну політику”, але бути відкритими для свіжих ідей та нових вимог, що виникають внаслідок розвитку економіки.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •