Директор фірми ProstoPrint проситиме політичного притулку в Європі

Денис Олійников (фото - ain.ua)

Денис Олійников, директор фірми ProstoPrint, проситиме політичного притулку у Латвії.

Про це він повідомив в інтерв’ю Бі-Бі-Сі, твердячи, що зараз перебуває у Хорватії. Вибір країни він назвав “технічним рішенням”, оскільки до кінця жовтня для громадян України чинний безвізовий в’їзд до Хорватії, а також там є можливості професійно займатися тенісом для його доньки.

21 вересня Денис Олійников залишив Україну після кількох тижнів конфліктів із правоохоронними органами. Через Facebook він повідомив, що побоювався за свою сім’ю, а також припускав, що його можуть заарештувати.

Він упевнений, що правоохоронні органи переслідували його через те, що ProstoPrint виготовляла футболки із написом “Спасибо жителям Донбасса”, фразою, яка набула популярності в інтернеті після футбольного матчу між командами “Динамо”(Київ) та “Карпати” (Львів). У повному варіанті цієї фрази міститься образа на адресу президента.

“Я більше за все зараз хотів би повернутися в Україну, але зробити цього я не можу. Тому що мені, і найперше – моїй родині, там загрожує реальна небезпека”

Однак, столична міліція, а згодом і віце-прем’єр-міністр Борис Колесников заявили, що перевірки фірми ProstoPrint були пов’язані із незаконним, як вони твердять, використанням логотипу Євро-2012 у продукції фірми.

Д. Олійников: “Ми обов’язково будемо просити політичного притулку. По-перше, тому що це правильно, і я не хочу бути в принципі “людиною без статусу”. Я сюди приїхав не тому, що я турист. Я більше за все зараз хотів би повернутися в Україну, але зробити цього я не можу. Тому що мені, і найперше – моїй родині, там загрожує реальна небезпека. Можливо, ми проситимемо політичного притулку не в Хорватії, тобто це така транзитна країна: дітям складно тут з мовою. Тому скоріше за все ми тут побудемо певний час, а політичний притулок проситимемо, мабуть, в іншій країні. Зараз ми розглядаємо Латвію, тому що там теж говорять російською, там теж непогана база для занять тенісом. І при всьому цьому, як на мене, це достатньо демократична країна, де зрозуміють та почують цю історію такою, як вона є”.

Водночас Д. Олійников припустив, що він може просити політичного притулку і в якійсь іншій з країн Західної Європи: Німеччині, Бельгії чи Австрії.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •