Двоє з п’яти європейців мають розлади психіки – дослідження

Європейці потерпають від проблем з психікою

Більш ніж третина європейців мають психічні та неврологічні порушення, такі як депресія, неспокій, безсоння і слабоумство, свідчать результати нового дослідження.

Автори дослідження, опублікованого Європейським коледжем невропсихофармакології, заявляють, що психічні розлади стали найбільшим викликом Європи у галузі охорони здоров’я в 21 столітті, повідомляє BBC.ua.

Дослідження, що тривало 3 роки, охопило 30 європейських країн з загальним населенням понад 500 мільйонів людей: 27 країн-членів ЄС, а також Швейцарію, Ісландію і Норвегію.

За результатами дослідження, близько 38%, або кожні два з п’яти європейців страждають від психічних проблем.

Серед порушень, що трапляються найчастіше – почуття тривоги (14%), безсоння (7%) і глибока депресія (6,9%).

Проблеми з концентрацією уваги та гіперактивність у молодих людей дослідники виявили у 5%, у той час як 1% людей віком 60-65 років і 30% літніх людей, віком понад 85 років, страждають переважно на слабоумство.

Попереднє велике дослідження в країнах ЄС щодо мозкових порушень, що було опубліковане 2005 року і покрило населення у 301 мільйон людей, показало, що від психічних розладів страждає 21% дорослих в країнах ЄС.

Якщо вірити психологам, то жіноча емансипація не додала психічного здоров’я жінкам. «Соціальний стрес та рольові навантаження  на жінок упродовж останніх 30 років  істотно збільшилися. Це означає, що жінка, котра поєднує ролі працівниці та матері і домогосподарки,  має більший ризик захворіти на депресію чи фобію, ніж чоловік», – вважає дрезденський психолог Ганс-Ульріх Віттхен. Підтверджено також і факт, що одруження зменшує ризик хвороби для чоловіків, натомість у жінок ситуація діаметрально протилежна.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •