Дослідження: В заможних країнах люди налаштовані песимістично

Заможних оптимістів значно менше ніж песимістів

Громадяни багатих країн, та країн, що розвиваються, мають зовсім різні погляди на економічні проблеми, говориться в дослідженні BBC.

У дослідженні вивчався поведінку і настрій 25 тис людей, які живуть в 25 країнах світу.

У заможних країнах споживачі налаштовані песимістично, в той час як в країнах, що розвиваються, люди більш оптимістично налаштовані щодо власного становища. Такі висновки дослідження можуть говорити про вкрай нерівномірне відновлення світу після недавньої рецесії, повідомляє сайт Газета.ру.

Найбільш песимістично налаштовані громадяни Японії, Франції і Великобританії, з’ясували дослідники. Оптимістів серед жителів цих країн не більше 10%. А більше половини громадян вважають, що в найближчому майбутньому їхнє становище може погіршитися.

Єдиним винятком з цього правила стала Німеччина, відзначають вчені. Близько 36% німців чекають, що їхнє становище буде “просто краще” або, навіть, “помітно краще”. Проте кількість оптимістів все одно менше тих,  хто вважає, що їхнє життя може змінитися невизначеним чином або в гіршу сторону.

Майже в кожній країні світу, що розвивається живе більше оптимістів. У Нігерії їх число досягає 70%, більшість оптимістів також живе в Кенії та Єгипті.

У Росії, Чилі та Еквадорі оптимістів лише ненабагато більше, ніж песимістів. З усіх країн, що розвиваються, найбільш депресивним виявився Пакистан: там не чекають поліпшення свого становища більше половини населення.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •