Дочка Тимошенко очікує звільнення матері до 19 листопада – Reuters

Євгенія Тимошенко очікує на рішення президента України
Євгенія Тимошенко очікує на рішення президента України

Дочка лідера опозиції Юлії Тимошенко впевнена, що її мати зможе виїхати на лікування до Німеччини до 19 листопада, згідно до домовленості європейських політиків з українською владою.

Виїзд Тимошенко на Захід дозволить, як очікується, відбутися укладанню угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, яке заплановане на кінець листопада, повідомляє агентство Reuters.

Євгенія, 33-річна дочка Ю. Тимошенко, розповіла в інтерв’ю Reuters, що її мати готова піти на компроміс з тим, щоб не заважати підписанню угоди з ЄС у Вільнюсі 28 листопада.

“Для неї було дуже непросто ухвалити таке рішення (виїхати), але вони погодилася і тепер чекає на рішення президента”, сказала Євгенія.

Виїзд до Німеччини, коли б це не сталося, означатиме закінчення періоду політичної боротьби між Тимошенко і президентом Віктором Януковичем, якому вона програла на останніх президентських виборах у лютому 2010 року.

Незважаючи на критику і тиск збоку урядів країн Заходу, Янукович дав зрозуміти, що готовий звільнити Тимошенко виключно в разі підписання Україною угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС.

Технічні деталі виїзду і лікування її матері вже обговорювалися, розповіла Євгенія, але поки що немає заяв з боку влади щодо терміну і умов звільнення.

Згідно умов так званого “часткового помилування”, семирічний термін ув’язнення Тимошенко буде офіційно розглядатися, як такий, що закінчився, і внаслідок цього її звільнять.

Це означатиме, що кримінальний злочин залишиться в біографії Тимошенко, що не дозволить їй брати участь у наступних президентських виборах в лютому 2015 року.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •