До бін Ладена літали секретні гелікоптери Black Hawk

Гелікоптер MH-60 Black Hawk

Гелікоптери, що доставили антитерористичну команду на місце проведення спецоперації з ліквідації Осами бін Ладена, були спеціальною стелс-версією літального апарата MH-60 Black Hawk, розробленого у компанії Sikorsky, повідомив сайт Army Times.

Ветеран військово-повітряних сил спеціального призначення поділився з виданням своїми спостереженнями та повідомив, серед іншого, що задіяні в операції гелікоптери були виготовлені із застосуванням технології “стелс”, яка використовується на літаках F-117 Stealth Fighter та дозволяє літальним апаратам бути практично непомітними для радарів.

Щоб зменшити полощину, що відбиває випромінювання радарів, пояснював експерт, ці нові гелікоптери мали зовнішні форми дуже подібними до форм F-117 – ті самі відомі з фотографій кути, гострі грані, тощо.  Важливо мати також спеціальну обробку вітрового скла. Вона зменшує видимість апарату, але ускладнює керування ним, особливо коли пілот використовує прилади нічного бачення. Гелікоптери, що доставили команду “морських котиків” на місце, прибули туди біля першої години ночі за місцевим часом. Один з них отримав настільки серйозні пошкодження при посадці у дворі біля будинку, що не зміг вже піднятися у повітря.

Хвостова частина втраченої під час операції авіамашини

Аварію міг спричинити досить добре відомий ефект, який виникає, коли гелікоптер знижується дуже швидко, тому що його лопаті не можуть підтримувати необхідну підйомну силу в потоці турбулентного повітря, яке  сам жене донизу. На думку експерта, гелікоптери мали гранично велику вагу через кількість людей на борту та з урахуванням додаткової ваги від спеціального обладнання та покриття необхідного за технологією “стелс”. До того, відомо, що сам по собі MH-60 важить значно більше ніж стандартний UH-60 Black Hawk.

Спецназівці змушені біли знищити пошкоджений гелікоптер, скоріше за все за допомогою термітних гранат (thermite grenades), але хвостова частина апарата не згоріла. Залишився задній гвинт та горизонтальні стабілізатори.

Фотографії залишків з’явилися наступного дня в інтернеті та викликали бурхливу дискусію серед фахівців та аматорів через те, що хвіст гелікоптера виглядав по-іншому, ніж у відомих моделей, що були на озброєнні.

Використання “гелікоптерів-невидимок” в цій операції свідчить про те, що США не повідомили Пакістан про її проведення і перетин кордону відбувся непомітно для охорони.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •