Для віртуального реверсу газу в Україну ми не потребуємо “дозволу” Газпрому – Eustream

Україна домовляється про реверс газу
Україна домовляється про реверс газу

Реверс газу зі Словаччини в Україну, якщо він буде віртуальним, а не фізичним, не потребує дозволу від “Газпрому”, заявив представник словацького газотранспортного оператора Eustream.

Агентство Reuters у вівторок повідомило з посиланням на представника Eustream, що розворот поставок газу по газопроводах, які доставляють російське паливо до Словаччини, порушить умови контрактів з “Газпромом”. Міністр енергетики України Юрій Продан після переговорів у Брюсселі також заявив, що Словаччина не може повною мірою здійснити реверс газу в Україну через певні обмеження, які пов’язані з домовленостями з “Газпромом”.

“Ми не можемо підтвердити інформацію про те, що Eustream потребує отримання дозволу від “Газпрому” для зворотного потоку сировини в Україну”, – сказав представник прес-служби Eustream, уточнивши, що мова йде про так званий “віртуальний реверс”.

“Переговори з українською стороною тривають згідно до узгодженого графіка. Партнери з “Укртрансгазу” прийняли запрошення Eustream відвідати Братиславу для робочої зустрічі наступного тижня”, – повідомила прес-служба словацької компанії.

У суботу глава “Газпрому” Олексій Міллер заявив, що ідея організації реверсних поставок газу з Європи в Україну викликає запитання: фізичний реверс навряд чи можливий, а віртуальний реверс вимагає розгляду з точки зору “законності”.

Україна вже закуповує газ в Європі з листопада 2012 року – через Польщу, за угодою з німецькою RWE.

Наприкінці березня 2013 також почалися поставки через Угорщину. На даний момент Київ намагається домовитися про реверс через Словаччину. Українська влада сподівається, що реверсний газ буде дешевше російського на 100-150 доларів.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •