Для уряду простіше воювати з проституцією, ніж вирішувати справжні проблеми – британський експерт

Лора Аугустин
Лора Огустин впевнена, що уряд нам бреше

Більшість з того, що ми знаємо про трафік людей з метою секс-експлуатації, не відповідає дійсності, стверджує експерт Лора Огустин (Laura Agustín), яка 20 років вивчає різні аспекти секс-індустрії.

В інтерв’ю виданню New Scientist вона пояснила, чому виступає проти останніх ініціатив британського уряду, який, з метою обмеження проституції, хоче запровадити кримінальну відповідальність за купівлю секс-послуг.

“Мільйони людей в світі живуть з того, що продають секс. Це відбувається з багатьох причин. Чого хочуть чиновники? Їхні новації заберуть у багатьох людей засоби для існування. Торгувати собою це, можливо, їхній вибір з дуже обмеженого набору можливостей. В Британії мігранти платять десятки тисяч фунтів тільки для того, щоб сюди потрапити. Як їм виплатити ці борги? Секс продається краще за послуги миття посуду, отже вони швидше звільняться від боргу”, говорить Л. Огустин.

Коментуючи існуючу точку зору про те, що проституція небезпечна, в першу чергу для тих, хто працює на вулиці, Л. Огустин уточнює: “Жінки, які працюють на вулиці, становлять дуже невелику частину всього ринку сексу. Значно більше їх працюють через ескортні агентства, борделі або незалежно, із власного помешкання”.

Це некоректно вважати їх всіх жертвами людей, які силою заставляють їх займатися сексом за гроші. “В Британії тисячі тих, хто продає секс-послуги, вимагають тільки одного – залишити їх у спокої. Вони чудово розуміють чим займаються і вони не мають з цим проблем”, продовжує дослідниця світу секс-послуг та письменниця.

“Узагальнення тут не працює, – продовжує Л. Огустин, – більшість досліджень зроблені у притулках та клініках для жертв. Якщо ви прийшли у таке місце – ви бачите жертв. Коли люди говорять мені, що ніколи не зустрічали тих, хто хотів би продавати секс, я питаю, а де ви досліджували це?”

Вона вважає що закон, який боротиметься з проституцією, небезпечний. “Якщо ви впевнені, що проституція небезпечна, чому ви наполягаєте, щоб цим займалися поодинці? В Британії легально продавати секс індивідуально. Але чому ці люди не можуть працювати з партнерами , охоронцями, тощо? Бо борделі заборонені. Якщо ви забороняєте бізнес, а люди займаються ним, як ми бачимо насправді, тоді працівники мають задовольняти босів, щоб ті не вимагали. Тобто, це питання регулювання ринку праці”.

Що стосується трафіку людей для занять проституцією, то медіа просто не перевіряють факти, впевнена Л. Огустин. “Немає можливості якісно порахувати тих, хто займається тіньовим бізнесом. Розслідування показало, що потужна поліцейська операція, яка мала місце у Великобританії, не змогла виявити тих, хто завозив людей і примушував займатися їх проституцією. Більшість мігрантів чудово розуміють на що вони йдуть і готові до цього”, розповідає вона.

Чому ж тоді всі впевнені в тому, що ринок секс-рабства процвітає? “Акцентування уваги на трафіку людей дозволяє уряду виправдати їхнє бажання тримати закритими кордони. Мабуть це простіше воювати з проституцією, ніж вирішувати справжні проблеми: перекоси міграційної політики та регулювання ринку праці, через які велика кількість людей потрапляють у ризиковані ситуації”, робить висновок британська дослідниця.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •