Дітям без обов’язкових щеплень дозволять відвідування садочків

Щеплення залишаються обов'язковими

Депутати хочуть дозволити дітям ходити в садочки без обов’язкових щеплень. Про це повідомив заступник голови парламентського Комітету з питань охорони здоров’я, депутат-регіонал Віктор Корж, передає Радіо Свобода.

Він зазначив, що не можна забороняти дітям без щеплень нормально розвиватися і що такою є європейська практика.

Заступник голови парламентського Комітету з питань охорони здоров’я, народний депутат від фракції Партії регіонів Віктор Корж запевняє, що дозвіл дітям ходити в садочки без обов’язкових щеплень не загрожує Україні епідеміями.

Наразі обов’язковими є щеплення від туберкульозу, поліомієліту, кору, краснухи, дифтерії, кашлюку тощо.

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект, який дозволяє відвідування дитячих закладів дітьми, які вчасно не отримали профілактичних щеплень, хоча вони й залишаються обов’язковими. Замість заборони парламентарі пропонують тимчасово обмежити відвідування дитсадків «нещепленими» дітьми у період несприятливої епідемічної ситуації. Наприклад, якщо почастішали випадки кору в місті, то дітям, які не щеплені від цього вірусу на певний час заборонять ходити в садок.

«Європейський досвід говорить про те, що вакцинація проводиться саме диференційовано. Сьогодні реально наполягти і змусити стовідсотково дітей пройти щеплення неможливо. Є прямі протипоказання за станом здоров’я, є категорія людей, які за своїми релігійними переконаннями відмовляються від цих питань. Але ще раз наголошую, альтернативи імунопрофілактиці в світі не існує», – сказав Віктор Корж.

Ініціативу підтримує народний депутат від фракції НУНС, член парламентського комітету з питань охорони здоров’я Лілія Григорович. Вона запевняє, що наразі кожна п’ята дитина не щеплена з об’єктивних причин, зазвичай через проблеми зі здоров’ям. А відтак за чинним законодавством 20% дітлахів не можуть навчатися й бавитися разом з іншими дітками у дитячих закладах.

Парламентарі наголошують, що альтернативи вакцинації не існує. Але робити її потрібно після ретельних медичних обстежень, як роблять це в європейських країнах.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •