DIE WELT: До 70 відсотків нових ліків – непотрібні

Нові ліки не кращі за старі, але коштують дорожче

Лікарі в Німеччині стверджують, що лише 500 найменувань ліків з 20 тис. тих, що виписують за рецептом, дійсно необхідні для лікування.

Відповідно до висновків комісії з ліків Німецької медичної асоціації тільки від 10 до 30% нових препаратів кращі за попередників. А з 2 тис. активних речовин наявних в ліках, які призначаються лікарями, тільки від 300 до 500 є дійсно необхідними для оптимального лікувального ефекту.

“Ми можемо відкинути решту медпрепаратів в майбутньому без втрати якості лікувального процесу”, говорить голова комісії доктор Вольф-Дітер Людвіґ (Wolf-Dieter Ludwig).

Тести, які мають місце зараз, дозволять до кінця року спільній комісії з лікарів та представників медичних страхових компаній та лікарень вивчити дійсну ефективність більшості нових ліків. Наслідком діяльності комісії будуть нові правила ціноутворення на ринку – нові покоління препаратів, які не дають кращого або нового позитивного ефекту не можуть коштувати більше, ніж вже існуючі ліки.

Така ініціатива викликала різку негативну реакцію збоку виробників фармпрепаратів. Роками компанії мали можливість призначати будь-які ціни на нові ліки, які пройшли сертифікацію. Бірґіт Фішер (Birgit Fischer), директор асоціації компаній розробників (VFA), вважає, що через такі зміни постраждають споживачі та пацієнти в Німеччині, бо будуть позбавлені ліків поширених в інших країнах ЄС.

Райнер Гесс (Rainer Hess), який очолює Спільний федеральний комітет, підкреслює необхідність впливу на фармацевтичні компанії з метою орієнтувати їх на розробку дійсно нових корисних препаратів. Багато з них уникають таких розробок через необхідність витрачати сотні тисяч євро на дослідження.  Значно дешевше і безпечніше модифікувати вже існуючі ліки і пропонувати їх на ринку як нові розробки, за вищою ціною.

(Оригінал статті німецькою мовою у виданні DIE WELT)

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •