Депутати готують базу для перетворення комунальних підприємств у приватні компанії

Постачання води і тепла буде приватним бізнесом?

Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про особливості перетворення комунальних унітарних підприємств, які провадять діяльність у сфері централізованого водо-, теплопостачання та водовідведення, в господарські товариства, повідомляє агентство УНН. “За проголосували” 234 народні депутати.

Проектом (реєстр. №9631) пропонується визначити особливості перетворення комунальних унітарних підприємств в господарські товариства.

Згідно із законопроектом, “рішення про перетворення комунальних підприємств у господарські товариства приймає:

відповідна сільська, селищна, міська рада – щодо комунальних підприємств, які утворені на базі майна, що є власністю однієї територіальної громади;

відповідна районна, обласна рада – щодо комунальних підприємств, які утворені на базі майна спільної власності територіальних громад і перебувають в управлінні районної, обласної ради”.

Документом передбачається, що “комунальні підприємства можуть бути перетворені в акціонерне товариство (публічне або приватне) або в товариство з обмеженою відповідальністю”.

Проект також передбачає, що “перетворення комунального підприємства в господарське товариство здійснюється у такій послідовності:

прийняття рішення про припинення діяльності підприємства шляхом перетворення;

визначення переліку та проведення оцінки майна, на базі якого буде сформовано статутний капітал господарського товариства;

вчинення дій, пов’язаних з перетворенням комунального унітарного підприємства у господарське товариство, та реєстрація суб’єкта господарювання нової організаційно-правової форми;

формування органів управління господарського товариства”.

Згідно із проектом, “рішення про перетворення комунального підприємства в господарське товариство ухвалюється відповідною радою за результатами розгляду обґрунтування необхідності такого перетворення, підготовленого органом, уповноваженим управляти комунальним майном. Обґрунтування повинне містити результати аналізу показників господарської діяльності підприємства за останні три роки.

Господарське товариство зобов’язане забезпечувати виробництво (надання) належних рівня та якості житлово-комунальних послуг у достатніх для забезпечення споживачів обсягах, які виробляло (надавало) відповідне комунальне підприємство в межах відповідної територіальної громади (громад).

Відповідна рада може вимагати від органу, який приймає рішення про припинення господарського товариства, відкладення такого припинення до налагодження роботи іншого суб’єкта господарювання, який зможе забезпечити надання споживачам на території відповідної територіальної громади (громад) належних рівня та якості житлово-комунальних послуг у достатніх для забезпечення споживачів обсягах”.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •