Депутат: Нацбанк дозволить купувати валюту без копіювання паспорта

НБУ змінить своє рішення щодо паспортів

Національний банк України може дозволити українцям лише пред’являти паспорт при обміні валют. Про це в ексклюзивному коментарі УНН сказав член ради НБУ, народний депутат Василь Горбаль.

За його словами для врегулювання ситуації пов’язаної з правилами обміну валюти Нацбанк може ухвалити рішення, яким спростить ідентифікацію особи при здійсненні цієї операції та “дозволить зменшити операційні ризики”.

В. Горбаль пояснив, що пред’явлення паспорту для ідентифікації особи при обміні валют передбачено декретом Кабміну про валютне регулювання від 1993 року.

“Я був учасником цієї розмови з Колобовим (першим заступником голови НБУ Юрієм Колобовим. – Ред.). Поки що рішення з цього питання немає. Для того, щоб лібералізувати правила обміну валют необхідно вносити зміни до законодавства. Я думаю, що НБУ може ухвалити якесь проміжне рішення, наприклад дозволить лише пред’являти паспорт при обміні валют”, – додав член Ради НБУ.

На запитання, яку суму можна буде обмінювати за спрощеною процедурою, Василь Горбаль відповів так: “Законодавство не передбачає якихось обмежень при обміні валюти”.

Нагадаємо, Нацбанк видав постанову N278, згідно з якою громадяни з 23 вересня зобов’язані при валютообмінних операціях надавати паспорт для ксерокопіювання.

Експерти стверджують, що активне скуповування валюти населенням стало головною причиною зниження міжнародних резервів Нацбанку на 3,26 млрд дол. у вересні. Як повідомив перший заступник голови НБУ Юрій Колобов, за перший місяць осені населення продало банкам 1,5 млрд дол., тоді як купило більш ніж удвічі більше – 3,5 млрд дол.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •