Дефолту США не відбудеться. Обама підписав закон про державний борг

Америка уникнула дефолту

Сенат США схвалив законопроект, який піднімає верхню межу державного боргу. 74 члени Сенату проголосували “за”, 26 – “проти”, повідомляє BBC Ukrainian.

Напередодні документ підтримали у Палаті представників, тепер свій підпис під документом має поставити президент США Барак Обама.

Очікують, що він зробить це найближчим часом. Керівник відділу зі зв’язків з громадськістю Білого Дому Ден Пфайфер сказав, що президент США завізує документ, щойно отримає його. Це повідомлення Пфайфер опублікував на своїй сторінці в мікроблозі Twitter.

За інформацією BBC News, Барк Обама підписав закон і він почав діяти.

Барак Обама привітав результати голосування в Конгресі та назвав законопроект першим кроком до того, щоби США “жили відповідно до статків”. Водночас він сказав, що потрібно докласти більше зусиль, щоби перебудувати найбільшу економіку світу.

Президент США також сказав, що очікує від демократів та республіканців податкової реформи та збалансованого підходу, за якого багатші платитимуть більші податки.

“Обидві партії ділять між собою владу у Вашингтоні. І обидві партії мають брати на себе відповідальність за поліпшення стану економіки”, – сказав Барак Обама.

Згідно із законопроектом, державний борг США буде збільшено на 2,4 трильйонів доларів при нинішньому рівні у 14,3 трильйонів доларів. При цьому відбудеться скорочення видатків бюджету на 2,1 трильйонів впродовж наступних 10 років без підвищення податків.

Конгрес намагався знайти компроміс у питанні підвищення рівня державного боргу вже понад місяць.

Про розпал пристрастей довкола законопроекту говорять навіть результати останнього голосування: голоси демократів розділилися навпіл – 95 конгресменів від Демократичної партії були “за” законопроект, і стільки ж – проти, оскільки скорочення державних видатків, на чому наполягали республіканці, підриває довіру виборців до демократів.

Нижня палата американського Конгресу, контрольована республіканцями, вже подавала до Сенату ухвалений законопроект про держборг, проте Сенат, де більшість мають демократи, відкинув його.

Експерти ключовим називали голосування у нижній палаті, де більшість мають республіканці, тоді як Сенат називають більш лояльним до нинішньої президентської адміністрації.

Голосування відбулося лише за 12 годин до того, як США мали б оголосити перший за свою історію дефолт, тобто, неспроможність вчасно обслуговувати державні зобов’язання.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •