Де гроші Тимошенко хоче знати письменниця Оксана Забужко

О. Забужко: "Де гроші, Зин?"

Українське суспільство не має достовірної інформації про суд над Юлією Тимошенко, заявила письменниця Оксана Забужко.

Так вона оцінила вирок Печерського районного суду Києва, який засудив колишнього українського прем’єра до 7 років ув’язнення за перевищення службових повноважень і наказав відшкодувати півтора мільярда гривень. Протистояння під стінами суду письменниця називає «московським сценарієм», повідомляє Радіо Свобода.

«Ви знаєте, справа в тому, що головна проблема з цілим цим судом, я не можу сказати, що дуже уважно за ним стежила, але біда, як на мене, в тому, що ми якраз дуже погано, я маю на увазі українську аудиторію, знаємо і розуміємо, що там насправді відбувається. Тому замість коментаря я би радше озвучила своє головне питання до цього суду. Австрійська газета Der Standart, коли тільки почався судовий процес (а Der Standart це не «жовта» преса, а дуже солідне видання), опублікувала інформацію, що в Україні судять колишнього прем’єр-міністра і заморожені її рахунки на суму один мільярд 45 мільйонів євро.

Українська аудиторія ніколи не чула цих цифр. Відповідно, у мене виникає запитання до суду (до всієї інформаційної складової цього процесу, який відбувався у такому напущеному з усіх сторін, і не визначиш, хто більше старався, інформаційному тумані), питання просте і цинічне, а «где деньги, Зин?» – зауважила Оксана Забужко.

Вона дивується, чому європейський читач отримує одну інформацію, а український – іншу, та хто «нами маніпулює».

Радіо Свобода передивилося червневу публікацію австрійської газети.

Стаття в газеті Der Standart

Насправді там йдеться про суму на порядки меншу – про заморожені активи Тимошенко, що дорівнюють одному мільйону 450 тисячам євро. Все одно, гроші немалі для українського політика, який декларує набагато менші доходи. Запитання Оксани Забужко Радіо Свобода переадресувало адвокатові Юлії Тимошенко Олександрові Плахотнюку.

«Наскільки я пам’ятаю з матеріалів справи – там про такі суми не йшлося взагалі. Накладався арешт на майно, по-моєму, на квартиру однокімнатну, і в будь-якому разі, про таку суму, навіть про порядок таких сум мова не йшла, – зазначив адвокат.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •