Чутки: Каддафі поранений або вбитий, захоплений лівійськими повстанцями

Каддафі - в руках повстанців?

Представники Національної перехідної ради Лівії кажуть, що повстанці захопили поваленого колишнього лідера країни – полковника Каддафі.

Новина надійшла по тому, як повстанці оголосили, що повністю перебрали контроль над рідним містом Каддафі – Сіртом – після кількох тижнів запеклих боїв, повідомляє BBC Ukrainian.

“Його захоплено. Він поранений в обидві ноги”, – цитує представника Національної перехідної ради Абделя Маджіда агентство Reuters.

За словами речника НПР, пораненого Каддафі забрала карета швидкої допомоги.

Телеканал Al Jazeera повідомляє, що колишній лівійський лідер Муамар Каддафі убитий. У той же час ця  інформація не може бути офіційно підтверджена, оскільки фотографій полоненого і тим більше вбитого Каддафі ніхто не публікує. Проте, фотострічка агентства AFP (Агентство Франс-Прес) опублікувала фотографію, зроблену, як стверджується, в ході арешту колишнього лідера Лівії Муаммара Каддафі. Якщо зображення, зняте на камеру мобільного телефона, не виявиться фальшивим, то воно стане першим фактичним підтвердженням того, що Каддафі спійманий, повідомляє Lenta.ru. За неофіційними даними, колишній лівійський лідер помер від поранень.

фото - AFP

Інше інформаційне агентство, AFP, цитує представника НПР Мохамеда Лейта, який повідомив, ніби Каддафі захопили в Сірті, і додав, що колишній лідер “серйозно поранений”, але все ще дихає. Підтверджень цих повідомлень із незалежних джерел поки що немає.

Державний департамент США не зміг підтвердити інформацію про те, що влада Лівії в четвер захопила Муамара Каддафі, повідомляє Reuters. «Ми чули повідомлення ЗМІ, але не можемо їх підтвердити”, – сказав представник держдепу.

Каддафі правив у Лівії 42 роки.

Він прийшов до влади в1969 році. Його режим було повалено внаслідок повстання, що почалося в лютому.
Арешту Муаммара Каддафі вимагає Міжнародний суд.

Кореспондентка Бі-Бі-Сі в Тріполі Каролайн Голі каже, що хоча повідомлення про полон Каддафі не підтверджені, у столиці почалися святкування: автомобілі і човни сигналять, чути постріли в повітря.

httpv://www.youtube.com/watch?v=S73JTgKRpSM

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •