Чотири еспрессо на день – оптимальна доза кави для здоров’я серця

Біологи стверджують, що ідеальна доза кави з точки зору здоров’я серцево-судинної системи – це чотири філіжанки на день.

Кава

Чотири досить міцні кави на день, це, як стверджують німецькі вчені, рецепт здоров’я, особливо якщо йдеться про літніх людей.

Дослідження опубліковано минулого тижня у науковому виданні PLOS Biology.

Науковці вже давно помітили, що люди, які регулярно п’ють каву, менше ризикують померти від різних причин, включно із хворобами серця, інсульту чи діабету.

Найкращим доказом такого висновку є результати двох масових досліджень: в одному досліджували більше 400 тис людей з США і в другому – 500 тис європейців.

В обох випадках виявлено, що регулярні споживачі кави менше ризикують померти від різних причин, ніж люди, які відмовилися від цього напою.

Кава також зменшує ризик виникнення цілого букету різних захворювань, серед яких захворювання печінки (цироз) та кілька видів раку. Регулярне вживання кави у багатьох людей попереджає виникнення деменції та хвороби Альцгеймера, зменшує ризик депресії.

Вчені сподіваються що результати їхніх досліджень доведуть хибність традиційних порад про небезпеку кави для людей з проблемами серця. Навпаки, чотири еспрессо на день зменшують ризик інфаркту, особливо у людей із зайвою вагою, або з діабетом.

Зелений чай, який має достатньо високий рівень кофеїну, може бути заміною кави.

Важливо не зловживати кавою, але до шести філіжанок кави на день підуть тільки на користь, стверджують вчені.

(Business Insider)

поділитися:
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •