Чому роми в Україні страждають від насилля? Тому що нам забороняють володіти землею

Чому в Україні стали частіше траплятися випадки насильства проти ромів? Хтось шукає відповідь у расистських настроях серед молоді, а хтось – у поширенні насильства в країні, де чотири роки йде війна.

Тоді як відповідь потрібно шукати там, де штучно створюються більшість проблем, що існують в суспільстві. А саме – в уряді і парламенті. Бо саме тут вже чверть століття українцям забороняють володіти землею.

Як пов’язані проблеми народу, який кочує і не затримується на одному місці надовго, з мораторієм на продаж землі, а фактично на її володіння? Безпосередньо.

Життя населення, яке кочує, а це саме роми, буде безпечним і позбавленим проблем, тільки тоді, коли українці матимуть свою землю у власності. Тоді саме з власником можна домовитися про режим перебування на його землі. Тоді саме власник буде цікавитися тим, що відбувається на його землі і попереджати будь-які спроби вчиняти злочин випадковій публіці, яка опинилася саме тут без санкції власника і з незрозумілими цілями.

Чим довше в Україні триватиме мораторій, чим довше українцям будуть забороняти володіти землею, тим складніше і небезпечніше буде перебування в цій країні людям, які часто міняють місце своїх таборів.

Це не перший випадок, коли мораторій на продаж землі викликає серйозну проблему там, де її ніби не чекали. Проблеми виникали раніше і виникатимуть надалі. Спроби вирішити їх, не міняючи нічого по суті, не повертаючи землю у власність людей, будуть причиною ще більших, ще глибших проблем.

Не можна жити нормальними життям там, де земля належить чиновнику і бюрократу. Українці вже давно як ті роми – живуть на чужій землі. Але, якщо для перших, це частина їхньої культури і способу життя, то для українців – це руйнація їхньої культури, знищення їхнього способу життя.

поділитися:
  • 17
  •  
  •  
  •  
  •  
  •