Чому надати Україні летальну зброю буде великою помилкою – Washington Post

Чому надати Україні летальну зброю буде великою помилкою – Washington Post

Адміністрація президента Трампа оцінює можливість надання летального озброєння Україні. Цей потужний крок має на меті надати українським військовим можливість підняти для росіян та підконтрольних їм сил, що беруть участь у сепаратистському протистоянні у Донбасі, ціну своїх дій з тим, щоб змусити Кремль відмовитись від боротьби.

Але результат може бути цілком протилежний, пише у своїй колонці у виданні The Washington Post Чарльз Капчан (Charles A. Kupchan – на фото), професор міжнародних відносин у Джорджтаунському університеті, який брав участь у роботі Ради з міжнародних відносин, що діяла при Національній раді з питань безпеки з 2014 до 2017 роки.

На думку автора, наслідком згаданого вище рішення може стати ескалація конфлікту, що призведе до збільшення втрат української території та заважатиме політичній стабілізації.

США, вважає Капчан, мають утриматися від заохочення України до посилення конфронтації з Росією. Вашингтон чудово розуміє, що Україна тут не здатна перемогти.

За тих умов що склалися, переконаний автор статті, США мають продовжувати допомагати Україні захищатися шляхом підтримки реформ у сфері оборони і тренуючи персонал українського війська.Капчан вважає, що буде помилкою розраховувати на те, що Путін відмовиться від Донбасу у випадку, якщо у Росію привезуть більше росіян у цинкових гробах.

У випадку, якщо Путін піде на ескалацію протистояння в Україні у відповідь на постачання Штатами летальної зброї Києву, у Вашингтона залишиться дуже мало можливостей для реагування. Росія завжди буде готова зробити наступний крок.

Отже, замість того, щоб грати з тим, в чому у Росії принципова перевага над Україною – військовій силі – США мають продовжувати використовувати головну слабкість Росії – проблеми в її економіці. На цьому фронті США і їхні союзники в Європі, а не Кремль, контролюють ситуацію. Продовження санкцій і, за необхідності, посилення їх, є найкращим ресурсом щоб змусити Росію погодитися на дипломатичне рішення.

Надсилання летальної зброї поглибить також розбіжності між США і ключовими партнерами в Європі. Німеччина і Франція довго уникали надання зброї Україні, намагаючись знайти дипломатичне розв’язання проблеми Донбасу.

Європейці вже не приховують роздратування після того, як Конгрес США ухвалив закон з новими санкціями, які передбачають кроки, що не були узгоджені з країнами ЄС та які несуть загрозу втрат для європейського бізнесу. Якщо Вашингтон вирішить діяти надалі самостійно і надасть Україні летальну зброю, солідарності з Європою щодо України буде покладено кінець. І це буде на руку Путіну.

Конфлікт в Україні буде погіршувати стосунки Росії з Заходом поки не буде знайдено дипломатичного рішення. Але надання Україні летальної зброї – це рецепт посилення воєнної ескалації та загроза трансатлантичній солідарності.

Найкращий спосіб принести мир в Україну це, завдяки трансатлантичній єдності, створити та підтримувати умови політичної та економічної ізоляції Росії  до тих пір, поки вона не погодиться на рішення за столом переговорів.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •