Чесько-циганський конфлікт у північній Чехії загострюється

"Циганське питання" в Чехії загострюється

Хоча поліція патрулює і вдень, і вночі, чесько-циганський конфлікт у містах північної Чехії загострюється. Банди підлітків нападають на перехожих, повідомляє Deutsche Welle.

На півночі Чехії, у містах Румбурк, Варнсдорф, Шлукнов, другий тиждень триває войовниче протистояння між чеським населенням і численною циганською меншиною. Міжнаціональні заворушення спричинив інцидент у барі: чеські відвідувачі брутально викинули за поріг циганського хлопця. На його захист стали озброєні ножами одноплемінники.

Наслідок бійки – кілька поранених чехів. Обурене чеське населення вийшло на спонтанні демонстрації, вимагаючи, щоб влада покінчила з «циганським привілеями». Мається на увазі те, що в циганських сім’ях ніхто не працює і живуть вони з соціальної допомоги.

Попри те, що поліцію трьох міст північної Чехії посилено десятками поліцейських з інших міст, банди підлітків (як циганських, так і чеських) нападають на перехожих просто серед білого дня.

Соціолог Мартін Шімачек каже, що виросло люмпенізоване покоління циган, яке ніколи не бачило, як працюють батьки. «Батьки, – зазначає він, – утратили роботу десять-п’ятнадцять років тому й відтоді ні копійки не заробили власними руками».

Ширше на північночеські події дивиться відомий журналіст і письменник Йозеф Кліма. У газеті Lidové noviny він пише, що жоден з останніх чеських урядів не намагався розв’язати «циганської проблеми», і що нинішнє протистояння є результатом “страусової” міжнаціональної політики.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •