Чеська крона втратила майже 6% до долара, злотий та форинт також падають

Чеська крона помітно впала до долара і євро

Чеська крона, яку де-хто називає “швейцарським франком Сходу”, втрачає довіру через значне падіння курсу до американського долара.

У минулий вівторок вперше з січня долар США коштував дорожче 19 чеських крон. За останній місяць валюта Чехії втратила майже 6% вартості до долара. Це друге за рівнем різке падіння вартості місцевої валюти в регіоні після угорського форинта. В той час як євро втратило трохи більше 2% до долара,  чеська крона подешевшала на 4% до єдиної європейської валюти.

Те, що відбувається з валютами у “молодих” країнах ЄС, демонструє втрату довіри з боку інвесторів до економіки регіону. Польський злотий також останнім часом помітно здешевів до долара і євро. Більше того, у вівторок рейтингове агентство Moody’s знизило прогноз рейтингу банківського сектору Польщі зі “стабільного” на “негативний”, що одразу викликало падіння вартості акцій банків країни на 4.7 відсотка.

У коментарі до ситуації агентство Moody’s підкреслює, що польська економіка краще протистоїть проблемам єврозони ніж економіки сусідніх країн. Одночасно Європейський банк реконструкції та розвитку (ERBD) попередив, що весь регіон CEE очікує можлива криза ліквідності.

Це вже помітно в Чехії, де західні банки переводять капітал із дочірніх чеських банків, залишаючи їх без готівки. За інформацією ділового видання E15, чеські банки Česká Spoříitelna (належить Erste Bank) та ČSOB (належить KBC), а також відділення UniCredit (Italy) та Raiffeisenbank (Austria) відчувають нестачу капіталу, а подальший вивіз дивідендів з країни позбавить їх можливості кредитування клієнтів.

За оцінками Raiffeisen, період слабкої крони розтягнеться до другої половини 2012 року.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •