Чернетку невиданого роману Джейн Остін продали за 1,6 млн доларів

Рукопис Джейн Остін з багатьма виправленнями

Незакінчений ранній рукопис письменниці Джейн Остін (Jane Austen) сьогодні продали на аукціоні в Лондоні за суму втричі більшу ніж попередня оцінка, повідомляє видання The Daily Mail.

Чернетка роману Вотсони (The Watsons) остаточно пішла за 1,6 млн. доларів і дісталася анонімному покупцеві після досить довгого чотриособового змагання серед претендентів. Незакінчений твір є найдавнішим рукописом Дж. Остін, який дійшов до нас. Він писався, скоріше за все, у 1804 році і не виходив з друку за життя письменниці. Події роману розгортаються навколо сім’ї з чотирьох сестер, дочок священника.

Фахівець з книжок аукціонного дому Sotheby’s вважає, що чернетка яка містить значну кількість виправлень, відкриває аудиторії можливість познайомитися з авторським процесом написання та переробки твору. За даними Sotheby’s, цей манускрипт – єдиний з дійсно цінних рукописів авторки, який залишається у приватного власника.

Перші 12 сторінок рукопису були продані під час Першої світової війни з метою зібрати кошти для організації Червоного Хреста. Вони зараз демонструються в одному з музеїв у Нью-Йорку. На аукціон Sotheby’s решту рукопису виставила одна з нащадків письменниці, яка мешкає в Канаді.

Перу Дж. Остін належать шість романів, включаючи надзвичайно популярний “Гордість і упередження” (Pride and Prejudice). Вона померла в 1817 році у віці 41 року. Ні один з оригінальних рукописів її романів не дійшов до наших часів.

 

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •