Через брак світла люди з півночі мають більші мозок та очі

У людей на півночі - більший мозок

Люди, які живуть на півночі, у високих широтах, мають більші очі і мозок, щоби впоратися з поганим світлом протягом довгих зим і похмурих днів, – такого висновку дійшли вчені з Оксфордського університету після дослідження черепів у 12 різних народностей, повідомляє сайт BBC Ukrainian.

Вчені оприлюднили своїй висновки в журналі Biology Letters Королівської академії наук.

Вони наголошують, що більший об’єм мозку не означає більшого розуму.

Оксфордські науковці порівняли розміри 55 черепів корінного населення від Скандинавії до Австралії, Мікронезіі та Північної Америки.

Найбільші мозкові порожнини виявлено в черепах скандинавів, найменші були в тих, що потрапили з Мікронезії, тобто об’єми більшали, що далі від екватора.

Люди, які жили на території високих широт в Європі і Азії протягом декількох останніх десятків тисяч років, напрочуд швидко адаптували свої візуальні можливості до хмарного неба, похмурої погоди та довгих зим

“Ми виявили, що в місцевостях, де бракує світла, люди мають більші очниці, що дозволяє зробити припущення, що їхні очі теж більшають. Така сама послідовність була виявлена й з розміром черепів та мозку”, – стверджує керівник наукової групи Елюнд Пірс.

В дослідженні також наголошується, що люди підвладні тим самим еволюційним законам, які обумовлюють наявність великих очей у птахів, що співають під час світанку, або полюють уночі, як, наприклад, у сов.

Дослідники мають намір продовжити дослідження, щоби підтвердити зв’язок між розміром очного яблука і більшими ділянками опрацювання зорової інформації в головному мозку людини. Вони планують, зокрема, розширити базу свого дослідження і вивчити черепи, які зберігаються в інших музеях.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •