Будинком Шерлока Холмса в Лондоні володіє родина президента Казахстану?

Будинком Шерлока Холмса в Лондоні володіє родина президента Казахстану?

221b
Sherlock Holmes
Consulting detective
1881-1904

Таким є напис на будинку в Лондоні, де зараз міститься музей Шерлока Холмса (Sherlock Holmes Museum). Цей будинок і адреса відома в усьому світі так само, як і літературний герой, що мешкав тут – детектив Шерлок Холмс. Але, насправді, музей не розташований у оригінальному будинку, а якому колись поселив Холмса автор його пригод. Якщо дивитися на вхід музею, то зліва можна побачити блок квартир і офісів у стилі Art Deco. Саме серед них і є оригінальний будинок з адресою 221b Baker Street.

Музей Шерлока Холмса

Нерухомість, що знаходиться на Бейкер стріт між номерами 215 до 237 оцінена у більш ніж 130 млн фунтів (183 млн доларів США) і належить розгалуженій мережі офшорних компаній, які приховують своїх власників.

Але антикорупційні організації, які раніше намагалися знайти власників цієї нерухомості, дійшли до певного висновку. Нещодавно, як пише видання Quartz, стали відомі дані з так званих Панамських паперів, і вони, разом ще з деякими документами, що оберталися в судах, дозволяють зробити висновок, що ця нерухомість, або частина її, належить одному, чи кільком членам родини президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва.

Конфіденційність інформації, яка стосується офшорних компаній, не дозволяє чітко прослідити кінцевих власників, але розслідування видання Quartz наводить на висновки, що онук Назарбаєва Нуралі Алієв та його донька Дарія Назарбаєва також можуть бути причетні до цих будинків в Лондоні.

В Британії всі акціонери, яким належить 25 і більше відсотків акцій компанії перебувають у відкритих реєстрах. Проте приватна компанія Farmont Baker Street, яка володіє нерухомістю на Бейкер стріт, не розголошує імен своїх співвласників. Скоріше за все, кожний з них володіє 24% і менше у капіталі компанії.

Як з’ясувалося під час розслідування, Нуралі Алієв у 2011 році повернув свою дуже дорогу яхту, яку практично не використовував, виробникові і зробив це через одну з офшорних компаній Greatex Trade & Investment Corp. А згідно до документів компанії, у 2010-2011 роках саме вона була власником кількох британських фірм, серед яких були і фірми, яким належала нерухомість на Бейкер стріт.

Нурсултан Назарбаєв у Лондоні

Більше того, і нинішній директор компаній, зв’язаних з нерухомістю на Бейкер стріт, італієць Массіміліано Далл’Оссо (Massimiliano Dall’Osso), також пов’язаний з родиною Назарбаєва через мати Нуралі на ім’я Даріга Назарбаєва.

53-річний італієць має давню історію контактів з першою родиною Казахстану. У 2005 році він став директором німецької металургічної компанії, власником якої був батько Нуралі, Алієв-старший.

У документах австрійської прокуратури є дані, які свідчать про те, що Далл’Оссо останнім часом, після розриву з Алієвим-старшим (який пізніше помер), працював “персональним асистентом” його екс-дружини.

Справа з нерухомістю на Бейкер стріт є лише краплею в морі подібних секретних справ стосовно лондонської нерухомості. Приблизно 86 тис об’єктів нерухомості в Британії мають власників, про яких нічого невідомо. За даними Transparency International, загальна вартість нерухомості в Лондоні, якою володіють люди, що мають статки невідомого походження, складає 4.2 млрд фунтів.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •