Британці відмовилися реформувати виборчу систему

Британці задоволені існуючою системою виборів

На референдумі в Британії, за попередніми даними, громадяни більшістю голосів відкинули зміни, які пропонувалося внести до виборчої системи цієї країни, повідомляє Радіо Свобода.

За підсумками підрахунку голосів, поданих приблизно у чверті округів, на підтримку переходу від мажоритарної системи до так званого альтернативного голосування висловилося лише близько третини виборців.

У другому, за всю історію країни, референдумі проголосували майже 19 млн. виборців, отже явка досягла 42 відсотків, що набагато більше ніж очікувалося.

Провал спроби реформувати британську систему загальних виборів є гучною політичною поразкою Ліберально-демократичної партії та особисто її лідера Ніка Клеґґа, які вимагали подібної реформи, як умови участі в коаліції з Консервативною партією. Референдум з цього питання став компромісом, бо консерватори виступали за збереження існуючої системи, коли переможець простою більшістю в окрузі отримує мандат. Запропонована замість неї пропорційна система, коли виборці формують рейтинг з кандидатів і потім голоси рахуються в кілька раундів, поки хтось з кандидатів не набере абсолютної більшості, не отримала підтримки населення країни.

Триває також підрахунок голосів на виборах до місцевих органів влади, які пройшли у четвер разом із референдумом.

Абсолютну більшість голосів на виборах до шотландського парламенту отримала Національна партія SNP, яка виступає за проведення референдуму про незалежність Шотландії.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •