Британський прем’єр говоритиме у Парламенті про скандал навколо видання Мердока

Девід Камерон готується до незручних запитань

У середу перед депутатами Палати громад виступить британський прем’єр-міністр Девід Камерон.

Задля цього він раніше запланованого завершив свою поїздку півднем Африки, а парламент перервав літні канікули, повідомляє BBC Ukrainian.

Перед виступом прем’єр-міністра Девіда Камерона британський парламентський комітет з внутрішніх справ оприлюднив надзвичайно критичний звіт щодо скандалу навколо телефонних прослуховувань, здійснених газетою News of the World.

Депутати критикують і дії поліції, і компанії News International Руперта Мердока, якій належала нещодавно закрита News of the World.

Комітет засудив спробу британської медіа-групи Мердока завадити первинному розслідуванню телефонних зламів у 2005 та 2006 роках. Утім, як каже кореспондент Бі-Бі-Сі Денні Шоу, найгостріше у звіті критикують не медійників, а британську поліцію.

Депутати кажуть, що у Скотленд-Ярда не було справжнього прагнення побороти небажання журналістів співпрацювати. Крім того, поведінку офіцера, який контролював розслідування, назвали непрофесійною та неналежною. Члени парламенту особливо розкритикували кадрову політику поліції. Зокрема те, що у 2009 році туди взяли Нейла Волліса, який до того працював у News of the World.

І хоча нині триває нове розслідування, депутати кажуть, що знадобиться 10 років, щоби проінформувати всі тисячі можливих жертв. Тож депутати закликали уряд надати поліції додаткових ресурсів, щоби мати змогу швидше повідомити жертвам, що їхні телефони могли бути зламані.

Напередодні перед членами парламентського комітету виступали Руперт та Джеймс Мердоки, Ребека Брукс, а також колишні керівники Скотленд-Ярду, які пішли з посад через скандал.

І Мердоки, і Брукс наполягали, що не знали про методи, якими журналісти News of the World отримують інформацію, зокрема, про злами мобільних телефонів.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •