Британський парламент схвалив план виходу з ЄС

Нижня палата британського парламенту у вівторок, 12 червня, 324 голосами проти 298 ухвалила план з виходу Великобританії з Євросоюзу (Brexit).

Таким чином, прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей домоглася підтримки депутатів, але була змушена піти на поступки противникам Brexit у лавах Консервативної партії, яку представляє. В результаті парламент отримає більше контролю за процесом виходу Сполученого Королівства з ЄС. У той час як деякі британські політики хотіли б зберегти тісні зв’язки з Брюсселем, інші наполягають на якомога максимальному віддаленні країни від Євросоюзу.

Перехідний період, під час якого Лондон і Брюссель домовлятимуться про майбутнє партнерство, почнеться після офіційного виходу Великобританії з ЄС у березні 2019 року і триватиме 21 місяць. Протягом цього часу британська сторона не зможе брати участь в ухваленні рішень, але продовжить дотримуватися правил ЄС, вносити внески в його бюджет і визнавати рішення Суду ЄС. Крім того, Лондон залишиться учасником загальноєвропейського ринку і митного союзу.

У середу, 13 червня, у нижній палаті британського парламенту продовжаться дебати щодо Brexit. Голосуватимуться положення про дію права ЄС на території королівства, а також закон про мита. Раніше британський уряд запропонував, щоб усе Сполучене Королівство, а не лише Північна Ірландія, могло дотримуватися до кінця 2021 року митних правил ЄС. Але ЄС розкритикував цей план, зазначивши, що він його не влаштовує.

(DW)

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •