Британський бізнес повертає кол-центри з Індії додому, бо так вигідніше

В Британії кол-центр заснувати виявилося дешевше

Ще кілька років тому британський бізнес, намагаючись скоротити витрати, переносив свої кол-центри та інші служби телефонної підтримки клієнтів в країни Третього світу, де праця найманих робітників коштувала значно менше ніж вдома.

Але тепер з’являються приклади зворотнього руху. Газета The Daily Mail повідомила про телекомунікаційну компанію, яка відмовилася від дорогого Бомбею та повернулася в рідне англійське місто Барнлі (Burnley).

Компанія New Call Telecom, яка конкурує з такими гігантами як BT та Sky на ринку послуг домашнього телефонного зв’язку та доступу в інтернет, відкриває свій кол-центр в Ланкаширі саме через привабливі умови оренди приміщень та дешеву робочу силу.

Навіть той персонал, який отримує мінімальну зарплату, відрізняється лояльністю та працьовитістю, підкреслює газета.

Минулого тижня Барнлі прославився на всю країну через новину про продаж “найдешевшого будинку в Британії”. Традиційний британський двоповерховий будинок з двома спальнями нагорі, та який потребував “серйозного ремонту та оздоблення”, було продано за 10 тис. фунтів (біля 15 тис. доларів).

Саме такі ціни на ринку нерухомості та високий рівень безробіття створили привабливі для бізнесу умови.

Директор компанії New Call Telecom пояснює: “Ми порівняли витрати і якість сервісу вдома та закордоном і вийшли на повний парітет між тим, що ми платимо в Британії та мали б платити за послуги кол-центру в Індії”.

В кол-центрі компанії, що міститься в орендованому приміщенні, працюють 25 операторів.

Використання місцевого персоналу виявилося вигідніше через більш ефективну роботу із запитами клієнтів. Середній час обробки дзвінка тут складає 3 хвилини, тоді як в Індії – на хвилину більше, отже компанія може вдома скоротити кількість операторів.

За останнє десятиріччя вартість нерухомості в Індії помітно зросла, зарплата також поступово збільшується.  В Барнлі компанія платить 4 фунти за кв. метр офісу – стільки ж, скільки в Бомбеї або Нью-Делі.

Не менш важливим є те, що клієнти краще ставляться до операторів-британців, в той час, як іноземні кол-центри все більше втрачають колишню популярність.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •