Британська письменниця виступила проти політики диверсифікації у видавництвах

Літературний конкурс одного з британських журналів, де друкують твори авторів-жінок, відмовився від послуг письменниці Лайонел Шрайвер (Lionel Shriver) у відборі робіт після того, як вона розкритикувала політику диверсифікації відомого видавництва.

Лайонел Шрайвер

Американка за походженням, Шрайвер виступила проти планів Penguin Random House досягти того, щоб склад персоналу і перелік авторів видавництва до 2025 року відповідав рівню різноманіття британського суспільства.

Письменниця, яка стала лауреатом премії Orange за роман We Need To Talk About Kevin (Щось не так з Кевіном), назвала такі плани “запамороченням від чеснот” і сказала, що така політика означає, що видавництво “більше не вважає сенсом існування компанії пошук і поширення хороших книжок”.

В журналі The Spectator Шрайвер виклала свої погляди: “Отже тепер, якщо агент передасть у видавництво рукопис автором якого є гей трансґендер, походженням з Карибів, якого виключили зі школи у сім років і який ганяє містом на скутері, то його опублікують, незважаючи на те, що рукопис є непослідовним, нудним, беззмістовним і заплутаним паперовим сміттям”.

Penguin Random House, одне з найбільших у світі видавництв, відкинуло її критику і запевнило, що обирає своїх авторів тільки і виключно “за талантом”.

Журнал Mslexia відмовив Шрайвер в участі у відборі матеріалів для конкурсу після її коментарів через те, що її позиція “відлякує жінок”, підтримку яких видання вважає своєю місією.

Одразу кілька редакторів та видавців виступили проти Шрайвер, нагадуючи, що читання – це, знайомство з новим і невідомим досвідом: наскільки новим, наскільки невідомим, це вже справа смаку, але різноманіття тут є важливою складовою.

Шрайвер, в свою чергу, вчора ще раз наголосила на незмінності своєї позиції. В інтерв’ю виданню The Guardian вона заявила: “Я не проти різноманіття, і зовсім не засуджую програму, метою якої є розширення спектру голосів. Але дані статистики, які відбивають склад населення Британії за расою, гендером, соціальною групою, етносом і інвалідністю, це зовсім інша річ”.

Вона тож додала, що в США, де має місце значно більший рівень позитивної дискримінації, ніж в Британії, подібна практика має наслідки, які розчаровують. Навіть в США відмовляються від намагання відповідати статистичним показникам”.

(фото Roberto Ricciuti/Getty Images)

поділитися:
  • 10
  •  
  •  
  •  
  •  
  •