Британська поліція розслідує діяльність українця – редактора та перекладача

Алекс Марунчак

Британські медіа повідомили, що українець Алекс Марунчак (Alex Marunchak) одночасно працював редактором скандальної газети News of the World та перекладачем в поліції Скотленд-Ярду.

Як стало відомо із передачі Бі-Бі-Сі “Панорама”, А. Марунчак до 2006 року був редактором ірландського додатку газети NoW, а також із 1980 по 2000 – українським перекладачем у поліції Лондона.

У програмі висловлюється припущення, що А. Марунчак мав доступ до приватних електронних листів колишнього офіцера британської розвідки. Для цього журналіст нібито найняв приватного детектива.

А. Марунчак спростував цю інформацію, сказавши, що він не отримував “жодних незаконних матеріалів”.

Водночас, поліція заявила, що розслідуватиме цю інформацію.

“Ми розумією, що це може викликати стурбованість, і що люди деяких професій не можуть підходити на роль перекладача”, – сказано у заяві поліції Лондона.

У заяві підтвердили, що А. Марунчак із 1980 по 2000 роки був у списку перекладачів поліції Скотленд-Ярду, він працював із жертвами та підозрюваними у злочинах, які не розмовляли англійською.

“Згідно із записами електронної системи, у 1996 році він один раз працював як перекладач з української, шість разів – у 1997 році. Усі перекладачі, яких наймає поліція Лондона, підписують офіційний акт про нерозголошення інформації. Вони працюють позаштатно”, – сказано у заяві поліції.

Напередодні через скандал із газетою News of the World пішли у відставку два керівники Скотленд-Ярду – сер Пол Стівенсон та його заступник Джон Єйтс.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •