Британія може бойкотувати Чемпіонат світу з футболу у Росії через отруєння шпигуна

Британія розглядає можливість введення окремих санкцій стосовно Росії, якщо розслідування виявить зв’язок між Кремлем і фактом отруєння російського дисидента, що мав місце днями у місті Солсбері.

Прем’єр-міністр Тереза Мей (Theresa May) звернулася до Національної Ради безпеки з проханням обговорити це питання на спеціальному засіданні, передає видання Bloomberg.

Раніше стало відомо, що Сергія Скрипаля, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії, знайшли у тяжкому стані поблизу торгового центра в місті Солсбері. Скрипаля свого часу обміняли на російських шпигунів і він отримав притулок в Британії.

За словами міністра закордонних справ Бориса Джонсона, цей випадок змушує уряд країни знову переглянути режим санкцій проти Росії та шукати інші заходи, які могли б стати адекватною реакцією на цю подію.

Серед таких заходів називають і бойкот Чемпіонату світу з футболу 2018 року, який відбудеться влітку в кількох містах Росії.

Випадок зі Скрипалем нагадав іншу справу, яка наробила багато галасу – вбивство в Лондоні Олександра Литвиненка у 2006 році, коли у його чай потрапив радіоактивний полоній. У 2016 році суд виніс рішення в якому не виключалося, що Володимир Путні особисто санкціонував вбивство колишнього агента КДБ. Росія відкинула всі звинувачення.

Скипаль, якому 66 років, разом із 33-річною донькою, яка також постраждала, перебуває у лікарні. Лікарі очікують отримати результати аналізів отруйних речовин у вівторок. Обоє вони знаходяться у важкому стані у відділенні інтенсивної терапії з діагнозом – отруєння невідомою речовиною.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •