Бразилія стане під кінець 2012 року шостою економікою світу

Бразилія виходить на шосте місце світі за обсягом ВВП

Бразилія обжене цього року Велику Британію в глобальному змаганні країн та стане шостою найбільшою економікою світу. Про розрахунки, на яких базується такий висновок повідомляє видання The Daily Telegraph.

Очікується, що ВВП латиноамериканського гіганта складе в 2011 році 2,44 трлн доларів, тоді як британський ВВП сягне 2,43 трлн, інформує Economist Intelligence Unit (EIU).

Такі результати дозволять Бразилії, яка минулого року обійшла Італію та стала сьомою найбільшою економікою світу, піднятися ще на одну сходинку та замінити Велику Британію на шостому місці вже цього року.

За інформацією експертів EIU, такий результат став можливий в першу чергу завдяки зростанню внутрішнього споживання та інтенсивній економічній співпраці з Китаєм, який споживає все більше бразильських залізної руди та сої.

Згідно до прогнозів EIU, Бразилія втратить шосте місце світового рейтингу у 2013 році на користь Індії, але поверне собі шосту сходинку вже наступного 2014 року, коли в Бразилії відбудеться чемпіонат світу з футболу і очікується, що ВВП Бразилії буде вищій ніж у Франції.

Більш віддалена перспектива також виглядає привабливо – економіка Бразилії буде більше ніж економіка будь-якої європейської країни вже до 2020 року, коли бразильці обійдуть за рівнем ВВП Німеччину. Бразилія тоді стане п’ятою економікою світу після Китаю, США, Індії та Японії, якщо вимірювати їх показники у доларах.

У 2020 році Німеччина буде шостою, далі – Росія та Франція. Велика Британія буде дев’ятою.

Економіка Бразилії зросла на 7,5% минулого року і без значних втрат подолала фінансову кризу 2008 – 2009 років.  Надалі бразильська економіка зростатиме трохи повільніше – на 3% цього року і на 3,5% у 2012 році.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •