Бін Ладен листувався через інтернет-кафе

Інтернет- кафе було каналом зв'язку для бін Ладена

Один з експертів по боротьбі з тероризмом розповів агентству The Associated Press яким чином Осама бін Ладен користувався електронною поштою і залишався непоміченим потужними силами американської кіберрозвідки.

Технологія, якою користувався “терорист номер один”, дозволяла йому вести активне листування із свого сховища у Пакистані і не залишати “слідів” в інтернет-просторі, пише сайт MSNBC.com.

Експерт на умовах анонімності повідомив, що бін Ладен використовував просту систему листування, але вона базувалася на довірі та жорсткій дисципліні. Після штурму його будинку в руки спецслужб потрапили тисячі електронних листів та сотні адрес, які тепер вивчає розвідка.

Відомо, що будинок бін Ладена не мав ні телефонного з’вязку ні каналу доступу в інтернет. Керівник “Аль-Каїди” друкував свої листи на комп’ютері, що не мав виходу в мережу, і зберігав повідомлення на мініатюрній флешці. Її потім забирав кур’єр, який прямував у віддалене інтернет-кафе.

У місці публічного користування інтернетом листи бін Ладена копіювалися на сервер електронної пошти та розсилалися. Той же кур’єр копіював всі нові повідомлення, що надійшли у відповідь, та повертав флешку на “базу”, де бін Ладен читав їх, не виходячи в онлайн.

Спецслужби здогадувалися про можливість застосування подібного способу комунікацій, але не ховають свого здивування, що цей досить складний і повільний метод працював без збоїв так довго.

“Морські котики”, що проводили операцію з “ліквідації” бін Ладена забрали з його помешкання біля сотні зовнішніх флеш-дисків, на яких, за інформацією спецслужб, зберігалося його листування зі спільниками по всьому світу.

Електронні адреси бойовиків “Аль-Каїди” постійно міняються, отже невідомо, скільки із отриманих контактів ще дійсні. Але значна кількість зафіксованих в листах телефонних номерів та мейлів безумовно викличе найближчим часом активну роботу по перевірці даних, що зберігаються на серверах багатьох провайдерів.

Офіційні кола не повідомляють, чи листувався бін Ладен з кимось на території США, але відомо, що сервіси електронної пошти, якою користуються терористи “Аль-Каїди” знаходяться в США.

Фахівців з арабської мови та перекладачів вже збирають для того, щоб вивчити значну кількість документів вилучених з архівом бін Ладена. Вже перші прочитані документи дозволяють зробити висновок, що бін Ладен залишався активним учасником подій до самого останнього часу, тоді як в США вважали, що він передав контроль за активністю другій фігурі в “Аль-Каїді” Айману аль-Заварі.

Експерт вважає, що через те, що США отримали згадані документи, терористичні організації, пов’язані з “Аль-Каїдою”, будуть змушені міняти “паролі та явки”, а отже їхня активність може допомогти спецслужбам викрити їх.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •