Білий Дім продемонстрував свідоцтво про народження Барака Обами

Білий Дім продемонстрував свідоцтво про народження Барака Обами

Сертифікат про народження Барака Хусейна Обами

Білий Дім оприлюднив в середу свідоцтво (Сертифікат) про народження президента США Барака Обами. Про це говориться у блозі The White House Blog. Це, так звана, “повна” (long form) версія сертифікату, відсутність якої вже довгий час є підставою для спекуляцій навколо місця народження Обами, а, отже, і легітимності його обрання на пост президента та головнокомандувача збройних сил США.

Документ несподівано продемонстрували журналістам під час ранкового брифінгу у Білому Домі. Після поширення чуток про те, що Обама зробить важливу заяву, о 9.45 ранку в офісі для брифінгів зібралися представники всіх головних телеканалів країни.

Документ, який побачили журналісти, відрізнявся від того, який радники Обами демонстрували на публіці у 2008 році. Замість документу про “certification” of live birth, це був саме “certificate”, який чітко визначав, що президент Обама народився 4 серпня 1961 року в госпіталі Kapiolani Maternity and Gynecological Hospital у Гонолулу.

Питання про місце народження Обами днями знову підняв один із потенційних кандидатів на пост президента США на наступних виборах у 2012 році бізнесмен Дональд Трамп.

За словами Дана Пфайфера, директора зі зв’язків Білого Дому, президент був здивований тим, що це питання знову опинилося в центрі уваги.  Минулої п’ятниці Обама написав листа керівнику відомства з охорони здоров’я штату Гаваї та попросив надати дві завірені копії свого оригінального свідоцтва про народження. Після цього президентський радник Джудіт Корлей з фірми Perkins Coie, злітала на Гаваї та отримала дві копії документу. Президент оплатив поїздку із власних коштів. По обіді у вівторок папери були вже у Білому Домі.

Багато журналістів пізніше визнавали, що були “вражені” темою виступу президента.

Прес-служба Білого Дому надала присутнім звіт на шести сторінках, що містив всю інформацію, включаючи листування з Департаментом охорони здоров’я Гаваїв.

“Завжди залишаться ті, хто вірить у щось інше; це не проблема”, відповів Д. Пфайфер на запитання, чи задовольнить документ тих, хто ще сумнівається.

Відео виступу Барака Обами:

httpv://www.youtube.com/watch?v=bnYJI4QTpXs

за матеріалами The Huffington Post

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •