Білий дім оприлюднив склад “пакету підтримки України під час кризи”

В США готові підтримати Україну
В США готові підтримати Україну

Білий дім
Служба Віце-президента

22 квітня 2014 р.

Президент Обама та Віце-президент Байден визначили негайно пріоритетним питання надання підтримки Уряду України у його намаганнях забезпечити безпеку та стабільність, забезпечити проведення демократичних виборів та конституційної реформи, оздоровити економіку та забезпечити прозорість та підзвітність урядових інститутів перед народом України. Україна започатковує цей процес реформ у час серйозних загроз своєму суверенітету та територіальній цілісності—питання, які ми намагаємося вирішувати спільно з Україною та нашими міжнародними партнерами. Сполучені Штати повністю підтримують позицію, що саме українці у змозі визначити майбутнє своєї країни без залякування або примусу зовнішніх чинників. З метою підтримки України, сьогодні ми анонсуємо новий пакет допомоги на загальну суму 50 мільйонів доларів США, яка спрямовується на проведення політичних та економічних реформ, а також зміцнення партнерських стосунків між Сполученими штатами та Україною.

Вибори та конституційна реформа: конституційна реформа, вільні та справедливі вибори—це ключові засади забезпечення демократичного розвитку України. Допомога у цьому напрямі—це перший внесок у заходи з демократичного розвитку країни. І ми готові забезпечити надання подальшої допомоги новому уряду після виборів.

Сполучені Штати пропонують пакет допомоги на суму 11,4 мільйона доларів США для забезпечення проведення чесних виборів 25 травня. Ці кошти використовуватимуться для подальшого забезпечення демократичних процесів, а не підтримки конкретного кандидата або забезпечення результатів виборів. Ці заходи включають: освітні програми для виборців, проведення прозорих виборів, дієвого контролю за виборчим процесом, безпеки проведення виборів та виправлення порушень, а також забезпечення всебічного, збалансованого, зосередженого на вирішення ключових питань у сфері ЗМІ середовища.

Сполучені Штати забезпечують підтримку та діяльність спостерігачів у складі місії спостерігачів ОБСЄ за виборами в Україні, а також інших груп спостерігачів. У рамках програм, які фінансують США, передбачається участь принаймні 250 довготривалих та 1700 короткотривалих спостерігачів.

Ми також направляємо додаткові групи радників з таких питань як конституційні противаги, місцеве урядування, участь громадськості, а також створення незалежної, прозорої судової системи.

Допомога в економічній сфері: США вже підписали угоду про гарантування позики на суму один мільярд доларів США для допомоги Україні у забезпеченні своїх фінансових зобов’язань та захисту вразливих громадян від негативного впливу певних економічних коректив. Ми також підтримуємо діалог України з МВФ для започаткування позикової програми на суму 14-18 мільярдів доларів США. Як тільки ці кошти від США, МВФ та європейських інститутів почнуть надходити, то ми відрядимо технічних експертів Міністерства фінансів США до України з метою надання допомоги Уряду України у заходах з їх ефективного застосування для стабілізації економіки забезпечення добробуту усіх регіонів. Наразі, у Києві перебувають три радники з питань банківської діяльності, а протягом наступного тижня ми також відрядимо радників з питань управління державним боргом та макроекономічних питань. Ми також зобов’язуємось забезпечити надання додаткової технічної допомоги у сферах управління бюджетом та податковою системою.

Енергетична безпека: Протягом найближчих тижнів ми відрядимо до України групи експертів з декількох відомств Уряду США, які допомагатимуть у вирішенні негайних проблем та забезпечені довготермінових потреб.

Сьогодні, до Києва прибула міжвідомча група експертів із США з метою надання допомоги Україні у забезпеченні реверсного постачання природного газу Україні з боку її європейських партнерів. Згодом, ця група відбуде до Польщі, Угорщини та Словаччини для деталізації цих угод. Реверсне постачання природного газу Україні стане її додатковим джерелом забезпечення енергетичних потреб.

У травні, технічні експерти із США, ЄБРР та інші учасники допомагатимуть Україні у її заходах із забезпечення інвестицій у рамках державно-приватного інвестиційної ініціативи з тим, щоб збільшити видобуток природного газу з наявних басейнів та збільшити внутрішні об’єми постачання енергоносіїв. Технічні експерти залучаться також до заходів Уряду України, які сприятимуть забезпеченню оперативного та безпечного для навколишнього середовища впровадження контрактів від 2013 р. про видобуток сланцевого газу.

Наступного місяця, спеціалісти міністерства енергетики США та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) прибувають до України для проведення дорадчої роботи з питань максимально ефективного використання енергії, що може потенційно сприяти колосальному заощадженню коштів та раціональному використанню енергії в Україні.

Верховенство права та протидія корупції: США зобов’язуються надати допомогу Україні у заходах з протидії «корупційному ланцюгу», який по суті є побором на підприємництво та гальмом для економічного розвитку, а також плямує довіру громадськості до органів влади. Технічні радники з Держдепартаменту та міністерства юстиції США вже надають дорадчі послуги урядовим структурам у заходах з протидії корупції. А сьогодні, ми розширюємо цю програму допомоги певними додатковими зобов’язаннями.

У Лондоні, 29-30 квітня ц.р. міністр юстиції США Хоулдер спів головуватиме на міжнародній конференції з питань визначення, відстеження та повернення корупційних коштів, які були вкрадені попереднім режимом. Це складова наших сталих зусиль, включаючи діяльність групи слідчих з ФБР у Києві, які спрямовані на допомогу Україні у її заходах з повернення коштів, що були вкрадені в українського народу.

США нададуть дорадчі послуги у заходах з удосконалення системи державних закупівель в Україні у відповідності з міжнародними стандартами, включаючи створення випробуваної антикорупційної структури. Ми запропонуємо технічну допомогу цій структурі з тим, щоб допомогти створити сталу антикорупційну систему в Україні, аналогічно тому, як ми вже це успішно зробили в інших частинах світу.

Спеціальні групи прокурорів та слідчих нададуть Уряду України інші види технічної допомоги з тим, щоб забезпечити відповідну нормативно-правову базу для подолання корупції. Досвід цих груп буде використано як базу для подальшого забезпечення діяльності та ефективного впровадження.

Безпосередні зв’язки між людьми: З метою подальшого зміцнення зв’язків між народами України та Сполучених Штатів ми оголошуємо свій намір про створення нового двостороннього візового режиму у рамках якого стандартний термін чинності віз для підприємців та туристів буде продовжено з п’яти до десяти років на взаємній основі, що буде обговорено.

Допомога у питаннях безпеки: Сьогодні ми оголошуємо, що додатково до пакету допомоги на суму 50 мільйонів доларів ми виділяємо допомогу на суму 8 мільйонів доларів для забезпечення надання не летальних форм військової допомоги з тим, щоб збройні сили України та її прикордонна служба могли виконувати свої основні задачі із забезпечення безпеки. Додатково постачатимуться такі матеріали як:

– Обладнання з утилізації боєприпасів та радіо прибори для збройних сил України;

– Техніка, обладнання зв’язку, транспортні засоби та індивідуальне не летальне обладнання індивідуального характеру для службовців прикордонної служби.

Це додатково до продовольчих «готові до вжитку» наборів на суму 3 мільйона доларів та вартістю майже 7 мільйонів доларів допомоги медично-соціального характеру, яка вже надається Україні. США продовжуватимуть оперативно розглядати заявки з надання додаткової допомоги Уряду України у його подальших заходах з модернізації своїх збройних сил та протидії проявам небезпеки.

(джерело)

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •