Більшість українців за останній рік не купували і не читали книг сучасних українських авторів

Ліна Костенко - лідер літературних уподобань українців

Більшість українців (71%) за останній рік не купували і не читали книг сучасних українських авторів.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного компанією Research & Branding Group, повідомляє сайт ГолосUA.

У респондентів, які за останній рік купували або читали книги сучасних українських авторів, найбільш популярними є книжки Ліни Костенко (10%), яку визнано і найбільш впливовою. Твори цього автора воліють читачі всі вікові групи.

Другим за популярністю (4%) та впливовістю (4%) сучасним українським письменником, на думку респондентів, є автор нашумілого роману «Чорний ворон» Василь Шкляр.

При виборі книги українські читачі, як правило, керуються її вартістю (31%), питання про те, якою мовою написано твір, важливе для 15% опитаних. При цьому в регіональному розрізі питання ціни для всіх регіонів повторює тенденцію, характерну для країни в цілому, тоді як питання мови для мешканців південно-східного регіону (20%) істотно важливіше, ніж для мешканців Центру (11%) і Заходу (10%) країни.

В цілому для більшості українців (69%) незалежно від регіону проживання мова, якою видано книгу, не є причиною відмови від її покупки. У регіональному розрізі, мовний чинник, як причина відмови від придбання книги, трохи більш виявлений у жителів південно-східного регіону (34%), ніж для жителів західних (23%) і центральних (19%) областей. Українська мова видання книги може послужити причиною відмови від її придбання для кожного другого (49%), а російська для кожного третього (35%) з тієї частини українських читачів, для яких мова видання книги є достатньою причиною відмови від її покупки.

Дослідження громадської думки населення України щодо вивчення літературних уподобань жителів країни проводилося на замовлення журналу «Експерт Україна». Збір інформації проводився методом особистого інтерв’ю в 24-х областях України, АР Крим, містах Київ і Севастополь.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •