Більше тисячі людей під стінами Кабміну вимагають відставки Азарова

Перед Кабміном - акція протесту

Більше тисячі людей з різних регіонів України біля будівлі уряду в Києві вимагають відставки прем’єра України Миколи Азарова, передає кореспондент РИА Новости з місця подій.

Акція протесту чорнобильців, “афганців” і представників опозиційних політичних сил почалася у вівторок вранці біля будівлі уряду України. Видно прапори громадських організацій чорнобильців та “афганців” а також політичних партій “Свобода” і “Батьківщина”. Багато ветеранів війни в Афганістані прийшли з бойовими нагородами на грудях. Також тут знаходяться представники організацій шахтарів, “Дітей війни” і опозиційних політичних партій.

Велика кількість людей також зібралося в парку навпроти будівлі Кабміну.

Будівлю уряду взято під посилену охорону співробітниками міліції. У парку напроти будівлі уряду України зосереджені значні сили міліції, тут стоять більше десятка автобусів. Учасники протесту, які перебувають тут, кричать їм “Банда!” і радять “переходити на бік народу”. Співробітники міліції не відповідають на вигуки протестуючих.

“Азарова у відставку!” – скандують учасники мітингу. Чорнобильці вимагають виплати у повному обсязі пенсій та виконання рішення судів і заявляють, що вони доведені до відчаю.

“Люди доведені до відчаю, вони стоять на площах, голодують … У нас є Конституція, яка гарантує наше право на гідне життя, і ми вимагаємо, щоб Конституція виконувалася”, – заявив один з ораторів на мітингу чорнобильців.

Частина чорнобильців також вимагають змін у керівництві організації “Союз Чорнобиль – Україна” оскільки, за їхніми словами, керівництво “пішло на змову з урядом”.

Протестувальники вимагають здійснити виплати за листопад у повному обсязі, призначеному їм рішенням судів. Також учасники мітингу вимагають відкликати законопроект про державні гарантії виконання рішення судів, передбачити в бюджеті додаткові кошти для соціальних виплат незахищеним верствам населення, інвалідам та накласти мораторій на будь-які зміни у відповідному законодавстві, передає Радіо Свобода.

Учасники акції протесту біля будівлі уряду в Києві перекрили рух автотранспорту, але були відтіснені співробітниками “Беркута”. Відбулося кілька сутичок. Перекривши рух в іншому місці, учасники акції закликають співробітників “Беркута” не заважати їм висловлювати свій протест.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •