Більше третини українців відчувають брак “свободи слова” – дослідження

Кожний третій українець переконаний, що в Україні свободи слова або немає частково, або зовсім немає.

Такими є результати дослідження, яке 8 червня представили голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко та експерт громадської організації «Інформаційна безпека» Тетяна Попова.

Свобода слова

«34,6%, які вважають, що її (свободи слова – ред.) або немає частково, або зовсім немає – це дуже велика кількість населення. Отже, цифри показують, що і державним органам, і медійним організаціям треба ще багато чого зробити, аби змінити це ставлення», – вказала Тетяна Попова.

Понад половина (55%) опитаних соціологами жителів України вважає, що в Україні є свобода слова. Серед міського населення тих, хто вважає, що свободи слова або немає частково, або зовсім немає, 35,9%.

Дослідження засвідчує, що ситуація зі свободою слова в Україні, на думку учасників опитування, майже не змінилася порівняно з 2013 роком (тоді повною мірою чи переважно існування свободи слова визнавали 56,1% опитаних, іншої думки дотримувалися 36,3%).

Всеукраїнське дослідження «Думки і погляди населення України (Омнібус)» провів Київський міжнародний інститут соціології з 10 травня по 6 червня 2018 року. Загалом у рамках дослідження проведено 2025 інтерв’ю з жителями 110 населених пунктів України.

Виходячи з матеріалів презентації, не зрозуміло, яке визначення “свободи слова” мали на увазі автори дослідження.  Таким чином всі, хто відповідав на запитання виходили із власного розуміння “свободи слова”.

 

поділитися:
  • 3
  •  
  •  
  •  
  •  
  •