Бідзіна Іванішвілі піде з уряду і з політики, бо не хоче ставати “месією”

Після виборів президента Іванішвілі обіцяє піти у відставку
Після виборів президента Іванішвілі обіцяє піти у відставку

Прем’єр-міністр Грузії Бідзіна Іванішвілі у відкритому листі до грузинського суспільства підтвердив свої наміри залишити посаду глави уряду і взагалі піти з політики після президентських виборів 27 жовтня, повідомляє Російська служба ВВС.

Іванішвілі нагадав, що коли він оголосив про своє рішення почати політичну кар’єру, він визначив термін своєї діяльності у 2-3 роки і визначив кілька життєво важливих для Грузії питань, на вирішенні яких мав намір зосередити свої зусилля.  Серед них він назвав викорінення корупції у вищих ешелонах влади, створення незалежної судової системи, відродження бізнесу в Грузії, налагодження відносин з Росією, поглиблення зв’язків із Заходом.

Прем’єр висловив упевненість, що уряд, який він створив після перемоги коаліції “Грузинська мрія” на парламентських виборах у жовтні 2012 року, буде ефективно працювати над вирішенням цих проблем. За словами Б. Іванішвілі, “суспільство не повинно бути в постійному очікуванні месії і рятівника”.

“Я нічого не маю особисто проти Михайла Саакашвілі або будь-якого іншого політика. Моя місія – покінчити з месіанським місіями в Грузії, а для цього недостатньо перемогти існуючого месію, важливо самому їм не стати. Саме тому я повинен піти зараз “, – зазначає Іванішвілі у своєму посланні.

Прем’єр-міністр уточнив, що піде не тільки з посади прем’єра, а й перестане очолювати правлячу коаліцію “Грузинська мрія”, ставши натомість звичайним “активним громадянином”. Точний день своєї відставки прем’єр не назвав, зазначивши, що оголосить про нього окремо, після того як переконається, що президентські вибори пройшли успішно.

Прем’єр впевнений у перемозі кандидата від “Грузинської мрії” Гіоргия Маргвелашвілі.

Б. Іванішвілі – найбагатша людина в Грузії, його статки оцінюють більш ніж у п’ять мільярдів доларів. Бізнесмен оголосив про своє рішення піти в політику в жовтні 2011-го року. Він став у жорстку опозицію до діючого президента Михайла Саакашвілі і його партії “Національний рух”. Через рік очолювана Іванішвілі коаліція “Грузинська мрія “перемогла на парламентських виборах, а сам мільярдер став прем’єр-міністром країни.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •