Бельгійці за тиждень викупили на 6 млрд євро боргів власного уряду

Новий прем'єр Бельгії франкофон Еліо ді Рупо

Лише за тиждень громадяни Бельгії викупили державних облігацій на майже шість мільярдів євро, тоді як уряд сподівався отримати лише 200 мільйонів.

За розрахунками урядовців, випущені державною Бельгійською борговою агенцією облігації мали поповнити державний бюджет на 200-400 мільйонів євро. Проте вже за тиждень бельгійці викупили облігацій на 5,7 мільярдів євро, повідомляє BBC Ukrainian.

Таким чином, кожен бельгієць, фактично, сплатив 520 євро як внесок у загальну справу порятунку країни від боргової кризи, яка вразила більшість європейських країн. Оглядачі вважають, що однією із причин такої несподівано активної участі пересічних бельгійців у справі порятунку економіки став патріотизм.

Утім, 6 мільярдів євро – лише невеличка частина бельгійського державного боргу. У 2012 році Брюсселю доведеться шукати можливості для рефінансування близько 40 мільярдів євро державного боргу.

Ів Летерм, який 6 грудня передав справи щойно призначеному прем’єр-міністру Еліо ді Рупо, заявив, що вдалу практику запозичень у громадян можна повторювати щоквартально, і у такий спосіб долати залежність країни від зовнішніх позик.

“Із цими 6 мільярдами ми зможемо покрити наші потреби у рефінансуванні до середини січня. Це дає нам можливість убезпечити себе від надмірної нестабільності ринків. Я гадаю, що понад половину, а може, навіть до трьох четвертих наших потреб у коштах на рефінансування може бути покрито за рахунок заощаджень громадян”, – заявив Ів Летерм в інтерв’ю бельгійській газеті Le Soir.

У Бельгії після затяжної політичної кризи, яка тривала півтори року, сформовано новий уряд. Новий Кабінет міністрів, який склав присягу у вівторок, 6 грудня, очолилив лідер франкомовних соціалістів Еліо ді Рупо.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •