Беатифікація Папи Івана Павла II: що відбуватиметься у неділю

Папа Іван Павло II - фото 2004 року

У неділю у Ватикані відбудеться історична беатифікація Папи Римського Івана Павла II. Протягом останніх 300 років він стане 11-м понтифіком, якого зарахують до ліку блаженних. За ним визнали чудодійне зцілення французької черниці від недуги Паркінсона. Одного дня Івана Павла II проголосять святим, але для цього потрібне ще одне диво.

Сьогодні вранці труну із тілом Івана Павла II вийняли з могили у крипті собору Святого Петра. У неділю її перенесуть нагору в базиліку і покладуть перед головним престолом, щоб вірні могли вшанувати понтифіка. Також прочани зможуть помолитися біля його мощей – ампули з кров’ю Папи Войтили.

Святіший отець Бенедикт XVI взяв на себе історичну роль – не тільки проголосити блаженним свого попередника, а й завершити процес беатифікації у рекордно короткий термін: 6 років та 29 днів.

В історії Церкви і людства Папа-поляк залишиться зразковим душпастирем, непересічним інтелектуалом і до певної міри «політиком» за свої надмірні зусилля для повалення комунізму в Європі. Історики визнають: якби у жовтні 1978 року понтифіком обрали італійця, француза чи іспанця, перебіг історії наприкінці XX століття був би іншим.  Майже 10 років тому Папа Войтила побував у Києві та Львові.

Газета The Daily Telegraph наводить перелік головних подій неділі під час церемонії беатифікації (час подано за Гринвічем).

0330 GMT: відкривається доступ до площі Святого Петра у Ватикані, де відбуватиметься церемонія. Очікується присутність біля 500 тис. людей.

0700 GMT: Звучатиме одна з улюблених молитов Папи Івана Павла II на честь Діви Марії що буде виголошуватися різними мовами.

0800 GMT: У присутності 87 делегацій з різних країн розпочнеться офіційна церемонія, яка, як обіцяли у Ватикані, буде “надзвичайно простою”.

Після меси напочатку церемонії, Папа Бенедикт XVI проголосить Івана Павла II “блаженним”. В цей момент на фасаді Базиліки Святого Петра з’явиться його гігантське зображення.

1030 GMT: Папа Бенедикт XVI віддасть шану біля труни Івана Павла II, що встановлена у Базиліці.  Численні прочани зможуть побачити труну та помолитися біля мощей, ампули з кров’ю Папи Войтили.

Понеділок: На площі Святого Петра відбудеться меса, яку проведе Секретар Ватикану Тарцісіо Бертоне (Tarcisio Bertone). Труна Івана Павла II упокоїться в Базилиці Святого Петра поблизу від славетного твору Мікеланджело – скульптури “П’єта” (Оплакування Христа).

(використано матеріали Радіо Свобода)

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •