Бактерію, що спричинила масові отруєння в Німеччині, знайшли на огірках

Небезпечні іспанські огірки

Вчені з гамбурзького Інституту гігієни ідентифікували джерело масових отруєнь на півночі Німеччини.

Бактерію Escherіchіa colі (EHEC), через яку почалися масові отруєння на півночі Німеччини, було виявлено в трьох різновидах іспанських огірків, повідомили у четвер в Гамбурзькому інституті медицини.

До «підозрілого кола» відносять крім огірків також зелений салат та помідори. Заява про ідентифікацію збудника пролунала після того, як Німецька асоціація фермерів припустила, що продукти, вирощені саме в Німеччині, не могли стати причиною масових отруєнь. “Три види іспанських огірків ідентифікували як головний збудник цього вірусу. Проби були взято з великого овочевого ринку у Гамбурзі. Це означає, що ці огірки вже потрапили у вільний обіг і можуть бути на полицях різних магазинів та супермаркетів”, – розповідає журналіст NDR Марсель Мюллер.

Співробітники Інституту Роберта Коха у Берліні зазначають, що отруєння бактерією виникає внаслідок вживання в їжу сирих або недостатньо помитих овочів, які і стали причиною кишкової інфекції. За словами лікарів, бактерія Escherіchіa colі зазвичай вражає дітей, тому цей спалах хвороби серед дорослих і жінок є зовсім нетиповим.

Станом на четвер від ураження нею померли три жінки, захворіло 214 людей, тоді як «нормою» вважається 60-70 випадків отруєння на рік. Така інформація надійшла з агенції dapd, але точну кількість потерпілих визначити важко, тому що деякі отруєння могла викликати інша кишкова інфекція. Симптомами отруєння є шлункові кольки, проніс, у важких випадках – внутрішня кровотеча, анемія та збій у роботі нирок.

Перші випадки подібних захворювань зареєстровано також і в Данії. Перевірки випадків захворювань, викликаних тою ж інфекцією, проводиться також у Великобританії, Швеції та Нідерландах. За однією з версій, причиною отруєнь стали неякісні добрива. Експерти ж радять поки утриматися від вживання в їжу огірків, помідорів та зеленого салату, а оптові постачальники овочів потерпають від значних збитків. Одначе точні збитки овочевій індустрії поки що визначити ніхто не береться.

(за матеріалами Deutsche Welle)

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •