Associated Press вимагає надання фото та відео зі спецоперації в Пакистані

У Обами вимагають доказів

Рішення президента США Барака Обами не демонструвати докази смерті Осами бін Ладена викликало принципове протистояння між Білим Домом та однією з найбільших медіаорганізацій світу – агентством новин The Associated Press (AP), повідомляє сайт The Atlantic Wire.

“Ця інформація є надзвичайно важливою для історії”, – говорить Майкл Орескіс (Michael Oreskes), старший керуючий редактор агентства, – “це наша позиція”.

Минулого тижня агентство звернулося із запитом, згідно до діючого закону на підтримку свободи доступу до інформації (Freedom of Information Act), в якому викладено прохання надати фото та відео світоцтва, що були отримані під час спецоперації в помешканні Осами бін Ладена у Абботтабаді, Пакістан.

У запиті агентство нагададує обіцянку, яку взяв на себе під час передвиборчої кампанії президент Обама, “бути більш прозорим ніж його попередник”. “Білий Дім за часів Обами обіцяв бути найпрозорішим урядом країни за всю її історію”, – говориться у зверненні AP, – “та працювати у більшій відповідності до Акту про свободу інформації, ніж адміністрація Буша”.

Двома днями пізніше президент повідомимв у телепрограмі 60 Minutes, що він не буде оприлюднювати ніяких матеріалів, що були отримані під час операції, включаючи відео, на якому зафіксовано поховання бін Ладена в морі, та фото його трупа”.

Незважаючи на те, що Орескіс висловив свою критику дуже дипломатично, стає очевидним, що AP вважає дії президента помилкою. “Ми просили нам все це показати”, сказав Орескіс в інтерв’ю виданню The Atlantic Wire. “Це наша справа заявити, що ми хочемо зробити наші висновки щодо матеріалу, який має виняткове значення як новина”, каже він.

Незважаючи на те, що деякі журналісти підтримали позицію президента, редактор AP вважає, що завдання журналіста – ставити запитання та отримувати відповіді. “Це наша робота – отрмати ці матеріали”, впевнений він.

“Ми не вирішили наперед, що ми це опублікуємо. Ми хочемо, щоб наші журналісти, які багато та тяжко працюють, подивилися на матеріали і вирішили, що придатне для публікації, а що – ні, враховуючи всі обставини”.

“Я не готовий сказати зараз, що ми з’ясуємо, коли побачимо матеріали”, – продовжує редактор AP, – “але ми хочемо їх побачити та порівняти з тим, що ми вже чули від офіційних осіб в США та в інших країнах”.

Агентство AP не єдині, хто чекає на подробиці операції з ліквідації бін Ладена. Після того, як з’ясувалося, що коли його було вбито, він не був озброєним, свою дружину він не використовував як “живий щит”, запису того, що відбувалося – немає, а “розкішна віла”, в якій його вбили, коштує від 300 тис. до 480 тис. доларів, багато людей висловили недовіру історії, яку розповів Білий Дім. Свої запити у відповідності до Акту про свободу інформації, направили також кілька громадських організації та медіакомпаній.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •